Sportovní zprávy

Atlético snížilo ztrátu na čelo na dva body. Poradilo si s Huescou

Atlético Madrid se dotáhlo k favoritům španělské La Ligy Barceloně a Realu Madrid na rozdíl dvou bodů, jelikož už má za sebou utkání šestého kola. V něm svěřenci Diega Simeoneho zvítězili nad Huescou 3:0 díky trefám Griezmanna, Thomase a Kokeho a poskočili na třetí místo tabulky.

Antoine Griezmann z Atlética v souboji s Rubenem Semedem
zdroj: Reuters autor: Sergio Perez

Atlético udrželo domácí neporazitelnost díky povedené sedmnáctiminutovce, ve které v prvním poločase dalo všechny branky. Nejprve v 16. minutě otevřel skóre Antoine Griezmann a pak se v rozmezí čtyř minut prosadili Thomas Partey a Koke, kteří hostujícího brankáře zaskočili střelami z dálky.

Zatímco Atlético vyhrálo podruhé za sebou bez inkasované branky, Huesca utrpěla čtvrtou porážku v řadě a potřetí za sebou vyšla střelecky naprázdno.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

Espanyol Barcelona - Eibar 1:0 (68. Hermoso), San Sebastian - Vallecano 2:2 (5. Bautista, 78. Willian José - 31. Advíncula, 36. Trejo z pen.), Atlético Madrid - Huesca 3:0 (16. Griezmann, 29. Partey, 33. Koke).