Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mezinárodní závody ve vytrvalosti CEI Chlumec nad Cidlinou

Arteta: Cítím, že jsem se uzdravil, příznaky koronaviru jsou pryč

Trenér Arsenalu Mikel Arteta, který byl jako první v Premier League pozitivně testován na koronavirus, se už cítí velmi dobře a věří, že příznaky onemocnění odezněly. Právě po jeho nákaze se přerušily fotbalové soutěže v Anglii. "Cítím, že jsem se uzdravil," uvedl.

Mikel Arteta
zdroj: Reuters

"Trvalo mi tři nebo čtyři dny, než jsem se začal cítit mnohem lépe, energičtěji a zbavil jsem se příznaků. Pravda je, že se cítím velmi dobře," řekl Arteta.

Arsenal se v únorovém 2. kole vyřazovací fáze Evropské ligy utkal s Olympiakosem Pireus, jehož majitel Evangelos Marinakis se nakazil koronavirem.

"Všechno se seběhlo velmi rychle. V úterý (10. března) jsem se cítil jen tak tak. Šel jsem k doktorovi, ale nebyl tam. Když jsem pak jel po tréninku v autě, zavolali mi z klubu, že se majitel Olympiakosu nakazil a že každý, kdo s ním přišel do styku, je v ohrožení," uvedl sedmatřicetiletý Španěl.

"Řekl jsem jim, že se necítím moc dobře. Do kontaktu s Olympiakosem přišla spousta lidí z klubu. Následující den jsme měli hrát proti Manchesteru City. Samozřejmě jsme nemohli mlčet a vystavit spoustu lidí riziku a zápas byl odložen," prohlásil Arteta.

Ve středu pak podstoupil test a v pátek se dozvěděl o pozitivním výsledku. "Následně museli všichni, s nimiž jsem se setkal, do karantény a liga se přerušila," konstatoval rodák ze San Sebastianu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy