#ProHokejJakyJe

Arsenal ztratil na Anfield Road dvoubrankový náskok, Crystal Palace jasně vyhrál v Leedsu

Vedoucí Arsenal ve 30. kole anglické fotbalové ligy remizoval na hřišti Liverpoolu 2:2. V čele neúplné tabulky má Arsenal náskok šesti bodů. V záchranářském souboji Leeds utrpěl s Crystal Palace na domácím hřišti vysokou porážku 1:5. Dvakrát se trefil Jordan Ayew.

Utkání Liverpool – Arsenal
zdroj: Reuters autor: Phil Noble

Arsenal se ujal vedení už v osmé minutě zásluhou Martinelliho. Brazilec pak ve 28. minutě přihrál na gól svého krajana Gabriela Jesuse. Krátce před přestávkou snížil Salah.

Do druhého poločasu vstoupili mnohem lépe domácí "Reds" a odměnou jim byl pokutový kop v 52. minutě. Ten však nejlepší střelec Liverpoolu Salah neproměnil.

Jeho zaváhání napravil až tři minuty před koncem střídající Firmino, který vyrovnal na 2:2 po deseti minutách na hřišti.

V nastavení zachránil alespoň bod hostujícím "Kanonýrům" brankář Ramsdale, když vytěsnil Salahovu střelu.

Staronový trenér Crystal Palace Roy Hodgson vyhrál i své druhé utkání a dostal tým na 12. místo, na sestupové příčky má náskok už šesti bodů. Leeds zůstal šestnáctý.

Přestože oba týmy nebyly před utkáním v sestupovém pásmu, dělily je od něj dva, respektive tři body. O poločase platil remízový stav 1:1. Leeds vedl od páté minuty a hosté srovnali až v nastavení zásluhou Guehiho.

I přes absenci zraněného nejlepšího střelce týmu Zahy "Orli" z jižního Londýna v druhém poločase skórovali čtyřikrát. Dvakrát se trefil Ayew, po jednom gólu přidali Edouard a Eze.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Manchester United – Everton 2:0 (36. McTominay, 71. Martial), Aston Villa – Nottingham 2:0 (48. Traoré, 90.+5 Watkins), Brentford – Newcastle 1:2 (45.+1 Toney z pen. - 54. vlastní Raya, 61. Isak), Fulham – West Ham 0:1 (23. vlastní Reed), Leicester – Bournemouth 0:1 (40. Billing), Tottenham – Brighton 2:1 (10. Son Hung-min, 79. Kane - 34. Dunk), Wolverhampton – Chelsea 1:0 (31. Nunes), Southampton – Manchester City 1:4 (72. Mara - 45. a 68 Haaland, 58. Grealish, 74. Álvarez z pen.), Leeds – Crystal Palace 1:5 (21. Bamford - 53. a 78. Ayew, 45.+1 Guehi, 56. Eze, 70. Edouard), Liverpool – Arsenal 2:2 (42. Salah, 87. Firmino - 8. Martinelli, 28. Jesus).