Sportovní zprávy

Anderlecht s Marečkem suverénně postoupil do play-off

Praha - Fotbalisté Anderlechtu postoupili suverénním způsobem do závěrečného play-off Ligy mistrů. Bruselský celek, za který dnes odehrál druhý poločas český záložník Lukáš Mareček, deklasoval v odvetě 3. předkola litevský Panevežys Ekranas na jeho hřišti 6:0.

Utkání RSC Anderlecht - FK Ekranas
zdroj: isifa/EPA autor: FRANCOIS WALSCHAERTS

Anderlecht si už ze svého stadionu přivezl pětibrankové vedení a na hřiště soupeře ho ještě o jeden gól překonal. Do branky domácích, kteří hráli od 25. minuty v početním oslabení, se postupně trefili Kljestan, Praet, Jakovenko, De Sutter, Molins a Fernando. Marečkovy pokusy gólem neskončily.

Do další fáze jde i Basilej, na jejíž lavičce sledoval remízu 1:1 s Molde bývalý reprezentant Radoslav Kováč. Švýcarský mistr využil toho, že si z Norska přivezl výhru 1:0. V nastaveném čase ho zachránil brankář Sommer, jenž chytil Hosethovi penaltu. V soutěži skončilo Dudelange, překvapivý přemožitel favorizovaného Salcburku ze 2. předkola. Lucemburský tým doma podlehl Mariboru 0:1 a nezvrátil porážku 1:4 z úvodního utkání.

Odvetné zápasy 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Panevežys Ekranas (Lit.) - RSC Anderlecht 0:6 (0:3)

Branky: 9. Kljestan, 31. Praet, 45.+3 Jakovenko, 47. De Sutter, 62. Molins, 87. Fernando. První zápas 0:5, postoupil Anderlecht.

Basilej - Molde (Nor.) 1:1 (0:1)

Branky: 75. D. Degen - 32. Berget. První zápas 1:0, postoupila Basilej.

Dudelange (Luc.) - Maribor 0:1 (0:0)

Branka: 79. Martelj. První zápas 1:4, postoupil Maribor

Helsingborg (Švéd.) - Slask Vratislav 3:1 (1:0)

Branky: 43., 49. a 68. Sorum - 31. Díaz. První zápas 3:0, postoupil Helsingborg.

Neftči Baku - Hapoel Kirjat Šmona (Izr.) 2:2 (1:0)

Branky: 31. Woobay, 76. Imamverdijev - 50. Badaš, 90.+1 Lencse. První zápas 0:4, postoupila Šmona.

HJK Helsinky - Celtic Glasgow 0:2 (0:0)

Branky: 67. Ledley, 86. Samaras. ČK: 71. Wanyama (Celtic). První zápas 1:2, postoupil Celtic.

Vaslui (Rum.) - Fenerbahce Istanbul 1:4 (1:1)

Branky: 14. Niculae - 71. a 76. Kuijt, 12. Caner Erkin, 90.+2 Sow. První zápas 1:1, postoupilo Fenerbahce.

FC Bruggy - FC Kodaň 2:3 (1:0)

Branky: 24. Jordi, 66. Odjidja - 61. Jörgensen, 78. Bolaňos, 90.+5 Santin. První zápas 0:0, postoupila Kodaň.

Panathinaikos Atény - Motherwell 3:0 (0:0)

Branky: 51. Christodulopulos, 75. Mavrias, 83. Sissoko. První zápas 2:0, postoupil Panathinaikos.

Dinamo Záhřeb - Šeriff Tiraspol (Mold.) 4:0 (2:0)

Branky: 16. Vida, 34. Beqiraj, 78. Čop, 87. Ibáňez. První zápas 1:0, postoupil Záhřeb.

Partizan Bělehrad - AEL Limassol 0:1 (0:1)

Branka: 23. Dosa Júnior. První zápas 0:1, postoupil Limassol.