Buly - debata expertů

Alžírské klopýtání může být brzy u konce, Senegal je jako první ve čtvrtfinále

Franceville (Gabon) - Jediný bod, poslední místo ve skupině B. Bilance alžírských fotbalistů na mistrovství Afriky zatím není valná. Po porážce s Tuniskem 1:2 jednomu z favoritů turnaje hrozí brzké vyřazení. Na postup mu totiž nemusí stačit ani výhra v závěrečném utkání se Senegalem. Ten už po výhře 2:0 nad Zimbabwe postoupil do čtvrtfinále.

Trenér Alžírska Georges Leekens
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Utkání rozhodla padesátá minuta, kdy od koncové čáry nacentroval Msakní a alžírský kapitán Mandí míč smolně tečoval do vlastní branky. O čtvrt hodiny později fauloval ve vápně Ghulám a Slítí z penalty zvýšil. Alžírsko už jen v nastavení snížilo zásluhou Hanního.

Zimbabwe nepomohl proti Senegalu ani sparťanský obránce Costa, který znovu nastoupil v základní sestavě. Ani on v 9. minutě nezastavil přihrávku od Saiveta, kterou u zadní tyče doklepl do branky liverpoolský útočník Mané. Krátce na to si Saivet stoupl k přímému kopu a přesnou střelou do šibenice zvýšil.