BBV po 25 letech

AC Milán bez vyloučeného Ibrahimovice prohrál pohárové derby s Interem

Fotbalisté Interu Milán si i díky vyloučení Zlatana Ibrahimovice ve čtvrtfinále Italského poháru poradili v derby s AC Milán a po výhře 2:1 postoupili do semifinále. Jejich dalším soupeřem bude Juventus Turín, nebo druholigový SPAL Ferrara.

Zlatan Ibrahimovic inkasuje červenou kartu
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Jonathan Moscrop

Ústřední postavou zápasu byl Ibrahimovic, který poslal hostující "Rossoneri" ve 31. minutě do vedení. Pak ale po konfliktu s bývalým spoluhráčem z Manchesteru United Romelem Lukakem dostal žlutou kartu a v 58. minutě byl za faul na Aleksandara Kolarova po druhé žluté vyloučen.

Inter početní výhody využil v 71. minutě, kdy z penalty srovnal Lukaku. Domácí poté soupeře přitlačili, ale dlouho nemohli obranu AC překonat.

Povedlo se to až v sedmé minutě střídajícímu Christianu Eriksenovi, který se prosadil z přímého kopu. Jméno soupeře pro semifinále se "Nerazzurri" dozví ve středu.