V šachu

Žižkovu přinesla výhru branka v nastavení, Kroměříž dál tápe na hraně sestupu

Fotbalisté Žižkova porazili doma ve 22. kole druhé ligy Kroměříž 3:2. Viktoria rozhodla souboj nováčků v závěrečném nastavení a soupeři, jemuž patří v tabulce předposlední, 15. místo, se vzdálila na rozdíl tří bodů.

Utkání Žižkov – Kroměříž
zdroj: Facebook/FK Viktoria Žižkov autor: Svatopluk Samler

Všechny branky pod televizní věží padly ve druhém poločase. Viktoria si brzy po přestávce během pěti minut vypracovala dvougólový náskok zásluhou Proška. Hanácké Slavii stačilo na vyrovnání dokonce šest minut. Nejprve snížil Silný a pak se prosadil střídající Cupák. Duel směřoval k dělbě bodů, jenže ve čtvrté minutě nastavení zlomil nerozhodný stav domácí náhradník Sixta.

Pražané oplatili Kroměříži zářijovou porážku 0:1 z jejího hřiště a bodovali v pátém z šesti jarních kol. Moravané nevyhráli ve druhé lize popáté za sebou.

22. kolo druhé fotbalové ligy:

Žižkov – Kroměříž 3:2 (0:0)
Branky: 49. a 56. Prošek, 90.+4 Sixta – 61. Silný, 67. Cupák. Rozhodčí: Batík – Antoníček, Dohnálek. ŽK: Klusák, Tregler, Jirásek – Houser, Jeleček, Cupák, Zavadil, Dostál. Diváci: 1213.