Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Vytěží Šilhavý ofenzivní sílu Sparty? Ať na Polsko nominuje Čvančaru s Kuchtou, navrhují experti

Fotbalisté Sparty jsou ve velké formě. Naposledy udělili lekci Baníku, když v Ostravě o víkendu zvítězili 3:0, ale klidně to mohlo být i daleko vyšším rozdílem. Velkou měrou se o letenskou jízdu stará duo Tomáš Čvančara a Jan Kuchta, jimž zdatně sekunduje ještě Lukáš Haraslín. Zohlední to trenér Jaroslav Šilhavý při úterní nominaci národního týmu pro kvalifikaci na Euro 2024? Kompletní ligový souhrn nabízí vždy v neděli večer pořad Dohráno na ČT sport.

Zleva Tomáš Čvančara a Jan Kuchta ze Sparty se radují z gólu
zdroj: ČTK

Sparta je po 23. ligovém kole v tabulce druhá se ztrátou dvou bodů na Slavii a náskokem stejného počtu bodů před Plzní. Dvě branky na Baníku vstřelil Čvančara, jednou se trefil Kuchta. Pražané navíc zahodili další tutovky, dvakrát trefili břevno.

"Připočetl bych k nim ještě Haraslína. Takhle hrají, napadají a jsou nebezpeční. Ostatní hráči jim dělají servis a oni to zúročí. Je strašně důležité, že ofenzivní hráči mají formu, dávají branky, a díky tomu se Sparta bodově dotáhla na Plzeň i Slavii," říká expert ČT sport Erich Brabec.

Letenští v nejvyšší soutěži vyhráli pošesté za sebou. "Sparta má na to získat titul. Ten trojzubec nahoře je produktivní, a to posouvá Spartu nahoru," dodává Brabec v pořadu Dohráno.

Naopak Baník na jaře doma prohrál i třetí ligový zápas. "Přišlo mi, že Sparta byla v ofenzivě pohyblivější. Baník nezachytával úniky Čvančary i Kuchty a Baník to stálo body," uvádí bývalý obránce Sparty.

Podle Brabce je důležité momentální nastavení obou útočníků. "Jak to (mezi sebou) mají. Nikde není psáno, že spolu nemohou být i v nároďáku v áčku. A tam z toho samozřejmě může těžit i Jarda Šilhavý," nabízí Brabec možnost kouči reprezentace, jak postavit ofenzivní část týmu pro kvalifikační zápasy doma proti Polsku a následně v Moldavsku.

"Pro Spartu je strašně dobře, po přesunu Čvančary do křídelního prostoru, že zůstal gólový. Kdyby přestal a Sparta vyhrávala, tak by se to samozřejmě řešilo," předkládá ve Fotbal fokus podcastu svůj pohled redaktor Deníku Sport Radek Špryňar.

Je nám líto, video expirovalo.
Dohráno

"Je to skvělá zpráva pro Spartu, že nad tím Čvančara nemusí přemýšlet, dostává se do šancí a v ofenzivě zůstává platný. V tomhle směru to Sparta vyhrála," doplňuje Špryňar.

A zároveň souhlasí s názorem Brabce: "Vedle nominace národního týmu je i nominace jednadvacítky, která tam má taky okno. Jsem zvědav, jak k tomu oba trenéři, jak Šilhavý, tak i pan Suchopárek, přistoupí."

"Dovedu si představit, že Čvančara s Kuchtou při současné formě by se klidně mohli objevit v áčku, že to nároďák nabuší a oba budou nominovaní," říká Špryňar.

Šilhavý má samozřejmě možností, jak poskládat sestavu, vícero. V Leverkusenu se například bezvadně rozstřílel někdejší sparťanský klenot Adam Hložek. Jak dopadnou nominace, bude každopádně známo v úterý.

Jisté je, že utkání českého týmu s Polskem i Moldavskem a přípravu jednadvacítky s Nizozemskem odvysílá příští, resp. přespříští týden živě ČT sport a ČT sport Plus.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články