Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Tobiášovy triky se standardkami v Příbrami zabírají

Příbram – Pověst specialisty na signály při standardních situacích potvrdil kouč Pavel Tobiáš v sobotním utkání Příbrami s Baníkem Ostrava. Jeho svěřenci neustále testovali obranu Baníku nejrůznějšími neobvyklými náběhy na rohové kopy a nakonec ze standardek vytěžili dva góly při výhře 3:1. "Viděli jsme, že Jihlava měla proti Ostravě šance hlavně po standardkách, proto jsme se na to hodně soustředili," uvedl Tobiáš.

Pavel Tobiáš
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

"Nahrávala tomu i nezkušená obrana Baníku," vysvětloval po utkání Tobiáš, proč zrovna proti Ostravě vytáhl z kapsy hned několik triků včetně utajené rozehrávky rohového kopu.

Stejný trik použil Tobiáš už při svém předchozím příbramském angažmá, tehdy z toho v roce 2005 dal Rudolf Otepka gól v utkání se Spartou. Tentokráte z toho byla jen střela Martina Zemana do obránce. "Teď tomu budu muset zas dát na čas pauzu, ale ono se to uspí a za čas to zase použijeme. My, nebo někdo jiný," prohlásil Tobiáš. "Měli jsme to nachystané, protože jsme věděli, že hráči Baníku zůstávají ve vápně," dodal Zeman.

Trenéra Ostravy Tomáše Bernadyho naštvalo, jak si jeho hráči při této situaci počínali, zvláště když je na to upozorňoval. "Přitom my z lavičky jsme hned viděli, že se to chystají udělat. Zeman si neustále kontroloval, jestli s ním jde obránce. Jenže naši hráči čekali ve vápně a nepřemýšleli. Můžeme hráče připravovat, upozornit je na to, ale realizace už je na nich," dodal ostravský kouč.

Tobiáš má prý podobných triků celý zásobník a s hráči jejich nácviku věnuje vždy minimálně jeden celý trénink v týdnu. "Těch signálu je opravdu hodně. Dává zabrat si je vůbec zapamatovat. A jelikož jsou u toho i docela dlouhé náběhy, tak při tréninku si u toho docela dost zaběháme. Ale baví nás to a snad to baví i fanoušky. Trenér určitě teď přijde zase s něčím novým, aby se to neokoukalo. Má jich v zásobě hodně," řekl útočník Jakub Řezníček.

O zahrávání standardek se starají především Martin Zeman s Tomášem Pilíkem, kteří mají vyhlášenou kopací techniku. "Variant je strašně moc, ale záleží jen na nás, jak to zrealizujeme. Důležité je načasování. Jsou tady hráči, kteří to jsou schopní dobře zahrát, a kteří jsou si schopní dobře naběhnout. Pak to jde jednoduše. Navíc trenéři to mají zmáknuté," chválil Zeman. "Vypadá to zajímavě, ale nechtěl bych k tomu moc prozrazovat. Nechte se překvapit, s čím přijdeme příště," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy po utkání Příbram - Baník Ostrava
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy