Následuje
FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram

Talent Mustedanagič na soustředění se Spartou nejede, odešel na hostování do Dukly

Praha – Své druhé soustředění ve Španělsku absolvují sparťané, ovšem bez talentovaného bosenského záložníka Zinedina Mustedanagiče. Osmnáctiletý hráč odešel na jarní hostování v pražské Dukle. Naopak mezi Letenskými nechyběl sedmnáctiletý Christian Frýdek, který stejně jako jeho starší bratr Martin koncem roku podstoupil dvě operace kolena.

Zinedin Mustedanagič
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

V Praze naopak zůstal záložník Ondřej Zahustel, jenž má za sebou operaci kotníku. Po návratu z mistrovství Afriky se k týmu během soustředění připojí i obránce Costa.

Osmnáctiletý Mustedanagič působí ve Spartě od roku 2011 a ve středu se letenskému celku upsal do roku 2020. V této sezoně se bosenský fotbalista začal prosazovat i v prvním týmu, když nastoupil k pěti ligovým zápasům a další dva starty přidal v poháru.

"Máme na něj jen kladné reference. Spíše než o zkušenost se ale zatím budeme společně opírat o pracovitost, dravost a talent," uvedl trenér Dukly Jaroslav Hynek. "Tady v Dukle je to pro něj další krok k dospělému fotbalu. Je jen na něm, jakou trpělivost, přehled, odvahu a zodpovědnost předvede, aby z toho byl pro všechny prospěch," dodal.

Sparta bude ve Španělsku až do 8. února a ve Valencii odehraje zápasy se Sturmem Štýrský Hradec, Ferencvárosem a Zenitem Petrohrad. Letenský celek zatím v přípravě neprohrál, na bezbrankovou remízu s Freiburgem navázal výhrou 5:0 nad Ružomberokem, vítězstvím 4:0 nad Teplicemi a triumfem 5:1 nad druholigovým Ústím nad Labem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy