Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kooperativa NBL 2023/2024

Suchý cítí ze současného týmu Mladé Boleslavi sílu, i proto prodloužil smlouvu

Bývalý kapitán české fotbalové reprezentace Marek Suchý prodloužil s Mladou Boleslaví kontrakt i na příští sezonu. Šestatřicetiletý obránce působí v klubu od roku 2021.

Marek Suchý
zdroj: facebook.com/FK Mladá Boleslav

"Dohodli jsme se na prodloužení smlouvy rychle a korektně. Jeho kvalita je velkým přínosem pro náš tým, který doplňujeme mladými hráči," řekl generální ředitel klubu David Trunda.

Suchý zakotvil v Mladé Boleslavi poté, co skončil v Augsburgu. Do české ligy se vrátil po téměř 12 letech. Někdejší slávista působil také ve Spartaku Moskva a v Basileji, se kterou získal čtyři švýcarské tituly.

"Vztah k boleslavskému klubu mám. Pomohla k tomu i poslední ze tří sezon, v níž jsme dosáhli nejlepšího postavení v tabulce (páté místo, pozn. autora) za mého působení. Jsem rád za pozici, kterou v týmu mám. Těším se na další sezonu," uvedl Suchý.

V nejvyšší soutěži Suchý odehrál prozatím 202 zápasů a vstřelil čtyři góly. Třikrát skóroval v dresu Mladé Boleslavi.

"Jsem rád, že můžu pokračovat. Fotbal mě baví a důvěru trenérů se snažím co nejlépe splácet každý týden na hřišti. Pro rozhodování v mém věku je důležité, jak se klub rozvíjí, a v případě Mladé Boleslavi se mi líbí, kam směřuje. Ze současného týmu cítím sílu. Při tom všem jsem neměl nad čím přemýšlet," dodal pražský rodák. Za národní tým v letech 2010 až 2019 odehrál 44 utkání a dal jeden gól.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články