Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Špatné výsledky a brzký konec. Uhrin ve Slavii dotrénoval

Praha – Vedení Slavie Praha odvolalo kvůli špatným výsledkům trenéra Dušana Uhrina mladšího a sportovního ředitele Josefa Jinocha. Ze čtyř ligových zápasů Slavia vyhrála jen jeden a z Evropské ligy vypadla po dvou hladkých prohrách s Anderlechtem. Ředitel klubu Martin Krob už vede jednání s kandidáty na uvolněnou pozici. Spekuluje se hlavně o dvou jménech – kouči reprezentační osmnáctky Luboši Kozlovi, anebo o Radomíru Látalovi, který je momentálně bez angažmá.

Dušan Uhrin mladší
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík vyjádřil hluboké znepokojení nad výsledky i herním projevem týmu. "Jsme mimořádně nespokojeni s přístupem některých hráčů. Za klub, jako je Slavia, se hraje se srdcem a nasazením, což se v řadě zápasů nestalo. Od nového realizačního týmu proto očekáváme razantní změny jak v herním projevu, tak v přístupu hráčů," uvedl Tvrdík. Dodal, že se chystá s hráči na toto téma důrazně hovořit.

Druhá trenérská hlava po Pulpitovi

Dušan Uhrin mladší je druhým trenérem, který v této sezoně opouští ligový kolotoč. Poslední Příbram v minulém týdnu propustila Martina Pulpita, jehož nahradil Petr Rada. Právě Příbram byla jediným klubem, který dokázala Slavia v této ligové sezoně porazit. Červenobílí jsou v tabulce na desátém místě s pěti body, mají však odložený zápas s Brnem k dobru.

Je nám líto, video expirovalo.
Uhrin ve Slavii končí. Přijde Kozel, Látal, nebo někdo jiný?

Uhrin mladší, který v minulosti vedl v lize Bohemians 1905, Mladou Boleslav a Plzeň a působil také v Rumunsku, na Kypru a v Gruzii, byl na lavičce Slavie od loňského června. Přivedl tým na páté místo, což otevřelo dveře do předkola Evropské ligy. Slavii vedl v 34 ligových zápasech s bilancí 15 výher, 12 remíz a sedm porážek. V předkolech Evropské ligy slávisté pod jeho vedením odehráli šest zápasů, ve kterých jednou vyhráli, dvakrát remizovali a třikrát prohráli.

Bývalý hráč Slavie Jinoch se do Edenu vrátil před minulou sezonou. Stejně jako Uhrin byl teď odvolán i z představenstva klubu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy