Následuje
ODM 2020: Hokej

Příbram hlásí ofenzivní posilu, do mateřského celku se vrací Vůch

Comeback na prvoligovou scénu se koná v Příbrami. Dvanáctý tým nejvyšší soutěže totiž posílil záložník Egon Vůch. Osmadvacetiletý hráč přestoupil do středočeského klubu, jehož dres oblékal v mládežnických kategoriích, z kazašského Tobolu Kostanaj. V novém působišti uzavřel smlouvu do léta 2020.

Egon Vůch
zdroj: ČTK/Petrášek Radek

Vůch se vrací do Příbrami po více než deseti letech, u Litavky působil jako dorostenec. Mezi českou elitou hrál za Plzeň, Teplice a Liberec s bilancí 121 startů a 11 vstřelených gólů. Poslední rok a půl strávil v Kazachstánu, kde hájil barvy Šachtaru Karaganda a Tobolu Kostanaj.

Nová posila už bude mimo jiné připravena na odpolední domácí zápas se Zlínem. "Egon u nás v mládežnických týmech působil, takže není žádnou neznámou. Slibujeme si od něj další zkvalitnění ofenzivy. Poslední utkání odehrál v listopadu, kdy skončila první liga v Kazachstánu. Proto nyní trénoval individuálně a doháněl kondiční manko. Na Zlín bude k dispozici," uvedl majitel příbramského klubu Jan Starka.

Vůch sice ještě do dnešního duelu proti Zlínu, který jeho spoluhráči vyhráli 3:2, nezasáhnul, ale trenér Josef Csaplár je prý s jeho dosavadním přístupem spokojen. "Přišel po tříměsíční pauze z Kazachstánu, takže zatím doháněl tréninkové manko a zatím vše plní, jak má. Na úvod jsem mu řekl: Vítej v mém nápravném zařízení. Ale musí si pomoci nejdříve sám sobě, pak může pomoct nám," uvedl příbramský kouč.

Fotbalista strávil duel se Zlínem mezi náhradníky. "Našel jsem tu všechno jako před deseti lety, když jsem tu působil v dorostu. Když to přeženu, tak do poslední sedačky je tu všechno stejný," vyprávěl hráč, který by mohl výrazně osvěžit ofenzívu Středočechů.

Dobře chápe, proč ještě nemůže dostat šanci nastoupit v základní sestavě. "Teprve týden trénuji s míčem, teď bych ještě klukům příliš nepomohl. Ale už se těším, jak zase budu hrát," uvedl Vůch, který si na působení v Kazachstánu nestěžoval. "Splnilo to můj plán, s kterým jsem tam šel. Ale už je zase nejvyšší čas se ukázat na očích tady," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy