Buly - debata expertů

Poznar skolil bývalého zaměstnavatele z Plzně a zajistil Zlínu cenné vítězství

Obhájci titulu ze Slavie po reprezentační pauze nadělovali v Opavě, vicemistři z Plzně kousali v 8. kole nečekanou porážku 0:1 ve Zlíně. Jediný gól utkání vstřelil ve 38. minutě po pohledné akci domácích bývalý hráč Viktorie Tomáš Poznar. Západočeši prohráli v lize po pěti zápasech a na vedoucí Slavii ztrácí šest bodů. "Ševci" poskočili v neúplné tabulce na osmou příčku.

Vachtang Čanturišvili a Tomáš Poznar ze Zlína se radují z gólu
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

Plzeňští, kteří před reprezentační pauzou doma porazili Spartu 3:1, začali aktivněji a první velkou šanci si vytvořili v 9. minutě. Domácí podržel Dostál, který tváří v tvář vychytal Kopice i dorážejícího Limberského. Zlínský brankář později chytil také Ondráškovu střelu.

Po půl hodině rozhodčí Denev nařídil pro Viktorii penaltu za ruku Simerského, ale po kontrole u videa ji odvolal. Domácí obránce si totiž horní končetinu sám nastřelil hlavou.

"Ševci" naopak ve 38. minutě z povedené akce sami otevřeli skóre. Jawo před brankou ideálně našel Poznara a ten se zblízka trefil proti bývalému týmu. Zlín navíc před pauzou hrozil z brejků, další Poznarovu ránu vyrazil gólman Hruška.

Hned v úvodu druhého poločasu mohl po Čanturišviliho centru zvýšit na 2:0 Fantiš, ale hlavou o kousek minul. Západočeši zahrozili až v 59. minutě, kdy Řezník vystřelil nad břevno, o chvíli později ho napodobil Ondrášek.

Favorité měli tlak a častěji drželi míč, domácí obrana však odolávala. Čtvrt hodiny před koncem pozorný Dostál konečky prstů vytáhnul na roh hlavičku střídajícího Beauguela. Kvůli ruce bývalého zlínského útočníka neplatila ani vyrovnávací branka Hejdy z poslední minuty.

"Ševci" porazil Plzeň po sedmi ligových duelech a doma Viktorii zdolali poprvé od října 2008.

Fastav Zlín - Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)

Branka: 38. Poznar. Rozhodčí: Denev - Nádvorník, Hájek - Petřík (video). ŽK: Alvir, Káčer (oba Plzeň).

Zlín: Dostál - Simerský, Buchta, Procházka - Fantiš, Conde, Hlinka, Jiráček - Jawo (89. Toutou), Poznar (80. Dramé), Čanturišvili (90.+2 Janetzký). Trenér: Páník.
Plzeň: Hruška - Řezník (82. Káčer), Hejda, Brabec, Limberský - Bucha, Kalvach, Čermák (73. Alvir) - Ba Loua, Ondrášek (73. Beauguel), Kopic (62. Kayamba). Trenér: Gula.