Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Pokud by Plzeň na Letné prohrála, může ji to rozhodit, věří Sparťané

Praha - Fotbalisté Sparty mají před nedělním šlágrem na Letné respekt před čtrnáctizápasovou vítěznou sérií Plzně, věří však, že vedoucí Viktorii porazí. Případná výhra by podle nich mohla obhájce titulu do zbylých čtyř kol rozhodit, protože by se rozestup v tabulce mezi oběma týmy snížil na pět bodů.

Radoslav Kováč s Ladislavem Krejčím
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Čekali jsme, že třeba na ně přijde krize. V sezoně to tak bývá, že určité období máte slabší. Ale je to zatím nepotkalo, takže pro nás samozřejmě škoda," prohlásil  obránce Radoslav Kováč. "Čtrnáct vítězství v řadě je hodně, to je obdivuhodná série. My budeme mít nějaký respekt z toho zápasu, ale spíš se na něj těšíme. Půjdeme do toho s tím, že budeme chtít zvítězit," podotkl záložník Lukáš Vácha. "Pokud uhrajeme výsledek, který nám dá šanci, abychom Plzeň mohli rozhodit, bude to jedině dobře. Každá ztráta pro ně může být rozhození do dalšího průběhu sezony," mínil Vácha.

Také Kováč věří, že případná prohra na Spartě se na Plzni může podepsat, zvlášť když má v závěru sezony těžký los. "Znervóznit je to může. Vím, že mají těžký los. Jedou do Boleslavi, na Slavii. To je určitě složité. Ale těch kol je už do konce málo, a my navíc musíme vše vyhrát," doplnil Kováč.

Záložník Bořek Dočkal doufá, že Spartu nabudí obrat a vydřené vítězství 2:1 na Dukle. "Víme, že naší povinností je vyhrávat všechny zápasy, ať už je boj o titul reálný, nebo ne. Naší povinností je ve všech zápasech do konce ligy zvítězit a nejbližší cíl je jednoznačně v neděli porazit Plzeň. To si myslím, že je hlavní cíl do konce této sezony," uvedl Dočkal. "Teoretická šance na titul stále je, ale všichni víme, že to bude už hodně těžké. Jediné, co teď můžeme udělat, je vyhrát všechny zápasy. Uvidíme, zda to bude stačit nebo ne," doplnil záložník Ladislav Krejčí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy