Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Plzeňský Bakoš emotivně ukončil kariéru. Jakmile zapískali konec, padlo to na mě, poplakal si

Plzeňský útočník Marek Bakoš po posledním zápase prvoligové sezony s Ostravou (1:1) ukončil profesionální kariéru. Na závěr emotivní tiskovky se rozplakal, když mu složil poklonu bývalý spoluhráč a kapitán Pavel Horváth. Šestatřicetiletý slovenský útočník by měl ve Viktorii působit v jiné roli, zřejmě trenérské.

Marek Bakoš v emocích
zdroj: ČTK

"Člověk si to na hřišti nepřipouští, ale jakmile rozhodčí odpískal konec a uvědomil jsem si, že to jsou moje poslední hráčské chvíle, tak se to ve mně spustilo. Slovy se strašně těžko vyjadřuje, na co jsem myslel, vlastně si to ani moc nepamatuju. Bylo mi smutno. Najednou to na mě padlo a emoce začaly pracovat. Nepopsatelné, nic takového se mi ještě nestalo," řekl Bakoš, který proti Baníku přišel na trávník v 67. minutě.

Plzeňští fanoušci ještě před začátkem závěrečného duelu pátého kola nadstavby vyvolávali jeho jméno. "Je to příjemný pocit a zpětná vazba. Člověku to říká, že je fotbalem naplňoval a dokázali to ocenit. Pro mě je to největší možná pocta, že si mě zapamatovali a fandí mi. Děláte práci pro lidi, sami se tím navíc bavíte," uvedl Bakoš.

Utkání Plzeň - Ostrava
zdroj: ČTK

Velkou část kariéry strávil v Plzni, kam přišel v roce 2009 z Ružomberoku. Od té doby si jen na rok a půl odskočil do Liberce a loni na podzim na hostování do Trnavy. S Viktorií získal čtyři mistrovské tituly a dva domácí poháry a byl u všech tří účastí v základní skupině Ligy mistrů.

"Emotivních momentů bylo strašně moc. Různé postupy, ligová vítězství, zápasy v evropských pohárech... Jsem hrozně šťastný, že toho bylo tolik. Pocity, které se vám při vzpomínkách vracejí, jsou takové širokospektrální. Prožil jsem toho v Plzni hodně. Když jsem sem tenkrát přicházel, nikdy by mě nenapadlo, že v tomhle městě prožiju za deset let takových zajímavých chvil," prohlásil bývalý slovenský reprezentant.

Zatím nepotvrdil, v jaké pozici by měl ve Viktorii působit. "Chtěl jsem svoji kariéru ukončit s maximálním nasazením, tomu jsem věnoval všechno. Samozřejmě člověk o takových věcech přemýšlí, začalo to už pár let zpátky. Existují určité možnosti, ale vyřešené to ještě není. Pravděpodobně bych ale měl zůstat v Plzni, ještě se to musí doladit, pak se to fanoušci dozvědí," nastínil Bakoš. Ve hře je i rozlučkový exhibiční zápas.

Na závěr ho dojal někdejší dlouholetý spoluhráč a parťák Horváth. Trenér plzeňské juniorky Bakošovi před novináři emotivně poděkoval za jeho působení ve Viktorii, načež se slovenský hráč spontánně rozplakal a před odchodem se s Horváthem ještě objal. Podle zatím nepotvrzených informací by měli spolupracovat u nově vznikajícího B-týmu.

Bakoše, který v nejvyšší soutěži celkem odehrál 217 utkání s bilancí 67 gólů a 18 asistencí, ocenil i trenér Plzně Pavel Vrba. "Byl, tuším, u všech našich milníků, to znamená poháry, Champions League, Evropskou ligu... Přišel sem skromný kluk z Púchova a myslím si, že jako skromný kluk končí. Ale odvedl tady obrovský kus práce a my mu samozřejmě za to hodně děkujeme," uvedl Vrba.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy