Aquatlon MČR České Budějovice

Plzeň po postupu v LM zvítězila nad Příbramí 4:2

Praha - Fotbalisté Plzně se tři dny po postupu do 3. předkola Ligy mistrů přes Željezničar Sarajevo představili v domácí soutěži. Obhájce titulu v předehrávce 2. ligového kola nakonec zvítězil v Příbrami 4:2. Duel byl pro Západočechy generálkou na souboj v Tallinnu proti estonskému Kalju, se kterým rozehrají další předkolo LM. Náš web sledoval utkání v podrobném on-line přenosu.

Radost fotbalistů Plzně po výhře nad Příbramí
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

On-line textový přenos

--:--

"Jsem zklamaný, že jsme neuhráli tři body. Musím ale pochválit svůj tým. Když jsme dnes prohráli, prohráli jsme proti velice silnému týmu," řekl kouč Příbrami František Straka.

--:--

"Oba góly jsme darovali Příbrami. Dneska to byl dobrý fotbal nahoru-dolů, diváci museli být spokojeni," zhodnotil kouč Plzně Pavel Vrba.

90. + 2.

Konec utkání! Plzeň díky dvěma brankám ve druhém poločasu zvítězila na hřišti Příbrami 4:2.

90. + 1.

První roh Příbrami Kozáčik zlikvidoval, ani u druhého nebyli svěřenci Straky úspěšní.

90.

Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90.

Totální gólovka Plzně. Petržela po skvělé přihrávce Ďuriše nastřelil břevno, dorážka už šla mimo.

88.

Oba týmy už víceméně dohrávají.

86.

A teď už zmíněné střídání, Tecl jde na trávník za Wágnera.

85.

Příbramský fotbalový klub letos slaví 85. výročí.

85.

Tarczal rozehrál standardku a míč poslal na hranici vápna, Kozáčik byl na místě.

84.

Pavel Vrba pošle na hřiště Tecla.

83.

Pilík dostává za protesty žlutou kartu.

83.

Švancarův solidní centr odvrátil Procházka.

81.

Domácí si chtěli po pádu Pilíka vymodlit penaltu, Kocourek zavelel pokračovat ve hře.

80.

Pro Příbram, která sahala minimálně po bodu, je to studená sprcha. Plzeň je na koni a žene se do dalších akcí.

79.

Skvělá situace Plzně. Po kombinaci Petržely a Horvátha našel míč Limberského, který si narazil se spoluhráčem a poté se trefil do pravého rohu.

79.

Viktoria Plzeň si pojistila vedení a zvyšuje na 4:2!

76.

Plzeň zahrávala roh, míč se odrazil od jednoho z příbramských fotbalistů, Hruška míč vyboxoval, ale Procházka jej dorazil do sítě.

76.

Viktoria Plzeň střílí branku a vede nad Příbramí 3:2!

75.

Autor dvou branek Příbrami Danoski odchází, jeho místo zaplní Stratil.

74.

Skvělá přihrávka do brejku Švancarovi, míč ale za vápnem vyhlavičkoval Kozáčik. Švancarův doklep už nic nevyřešil.

72.

Standardku Švancary na vzdálenější tyč překazil Kozáčik.

71.

Do hry jde Řezníček, nahrazuje Brandnera.

70.

Skvělá přihrávka Horvátha na Řezníka nakonec skončila u Hrušky.

69.

Petržela po chybě domácích mohl uniknout, ale zaváhal a šance šla k ledu.

68.

Do hry jde Horváth, místo něj putuje ze hřiště Darida.

65.

Původně hezkou akci na malém prostoru hosté překombinovali a Darida mířil jen do náruče Hrušky.

63.

Střídání na obou stranách. Rajtoral uvolnil místo Petrželovi, v příbramském dresu Pilík nahradil Azíze.

60.

Po souboji s Limberským zůstal za brankovou čarou ležet Švancara, hosté ale pokračovali ve hře.

57.

Azíz centruje a Mišůn hlavičkuje mimo branku.

55.

Švancara vysunul Kuvajťana Azíze, ten se ale do koncovky neprotlačil.

53.

Hořavovu prudkou ránu musel krotit Hruška.

52.

Plzeň je hned zkraje druhé půle daleko aktivnější.

51.

Centr šajtlí Limberského na hlavu Ďuriše, ten ale míč ideálně netrefil.

48.

Na druhé straně dobře spolupracoval Jugas a Divíšek. Jugas už už chtěl hlavičkovat, balon přes něj ale přeletěl.

48.

Darida zkusil z dálky vypálit z voleje a málem z toho byl gól, Hruška se jen díval, jak míč letí těsně vedle brány.

46.

Zahájen druhý poločas utkání 1. FK Příbram - Viktoria Plzeň.

45.

A víc už toho hráči nestihli, sudí Kocourek ukončil první poločas.

44.

Darida srovnává na 2:2. Záložník Plzně poslal placírkou lehkou střelu po zemi, která šla doprava, Hruška na druhou stranu.

44.

Exekutorem bude Darida.

44.

V závěru prvního poločasu bude Plzeň kopat pokutový kop. Po nádherné akci Plzně sestřelil Ďuriše Hájovský. Jasná penalta.

42.

Velká smůla pro Plzeň. Kovaříkův centr našel Daridu, který v obrovské šanci trefil tyč!

36.

Procházka hledal Wágnera, ale ten zůstal ve vápně utopený za jedním z obránců.

36.

Oba týmy mají zatím stoprocentní úspěšnost. Příbram má dvě střely na bránu, Plzeň jednu.

35.

Žlutou kartu dostává Danoski za faul na Řezníka.

34.

Plzeň nemůže vymyslet žádnou zdařilou akci, hraje se většinou na středu. Příbram se naopak od prvních minut výkonnostně hodně zvedla.

31.

První žlutou kartu v sezoně dostává Ďuriš za ostrý faul na Azíze.

30.

Procházka dal Řezníkovi, k míči se dostal Darida, který hned centroval na vzdálenější tyč Kovaříkovi, ale střela šla po teči hodně nad.

29.

Na druhé straně hned kontrovala Příbram, Brandner šel na Kozáčika, ale brankář Plzně měl větší štěstí.

28.

Darida ukázal hezkou akci, když prošel přes tři hráče, ale zakončit nedokázal.

27.

Ďuriš přihrál šikovně Wágnerovi, míč pak dostal Kovařík, ale branku přestřelil.

24.

Příbram už stačila vyrobit osm faulů, Plzeň dva. Teď proběhl jeden z nich na Hořavu.

22.

Nová posila Příbrami Švancara si pohrál s Limberským, vyslal přesný centr do šestnáctky, kde si na něj naběhnul opět Danoski a otočil na 2:1.

22.

Příbram střílí gól a vede nad Plzní 2:1!

20.

Pro Kozáčika se jedná o 100. utkání v Gambrinus lize.

20.

Azíz nacentroval na Jugase do vápna, míč se od něj odrazil k Danoskimu, ale ten nevystřelil.

19.

Limberský musel zahrát malou domů. Příbram se snaží být aktivní a napadá.

17.

Hořava pálil zpoza šestnáctky, ale míč šel jinam, než by si představoval.

17.

Krbeček má tržnou ránu na hlavě a Příbram hraje v 10.

16.

Procházka vyrobil hrubku, když mu nevyšel odkop. Toho využil Danoski, který plzeňského obránce obešel, položil Kozáčika a zavěsil pod břevno.

16.

Příbram srovnává na 1:1!

15.

Hra se hodně zklidnila, plzeňští si hrají mezi sebou na své půli.

13.

Náznak šance Švancary, který sice pronikl do velkého vápna, ale přihrávku od spoluhráče nestihl. Kozáčik byl na místě.

12.

Příbram zatím ještě nevystřelila na bránu.

9.

Řezník poslal přesnou přihrávku na Wágnera, který pohodlně prošel obranou a bez problémů zakončil. Pro Wágnera je to druhý ligový gól ve dvou zápasech a celkově pátý ve třech různých zápasech (tedy vč. přáteláků).

9.

Viktoria Plzeň střílí vedoucí gól. Příbram - Viktoria Plzeň 0:1.

7.

Brandner šel sám na celou plzeňskou obranu a nic podstatného nevykouzlil.

7.

Kovařík přiklepl Daridovi, ten ze standardně vypálil, ale míč byl sražen na čáru . Následný Kovaříkův balon šel hodně přes bránu.

4.

Mišůn mohl přihrát před šestnáctkou Brandnerovi, ale sólovou akci překombinoval.

3.

Ďuriš nabídl před vápnem Řezníkovi, ale toho zbrzdil Danoski.

2.

Na křídle si pro míč nabíhal Řezník, přihrávka ale byla moc ostrá a balon skončil v autu.

1.

První akci Plzně překazil Mišůn, na druhé straně brzdil příbramský výpad Řezník.

1.

Utkání právě začalo, u míče jsou domácí.

--:--

Mužstva Františka Straky a Pavla Vrby už jsou na trávníku, utkání za moment začne.

--:--

Základní sestavy

1. FK Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Divíšek - Azíz, Tarczal, Brandner, Danoski - Krbeček, Švancara

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Darida, Rajtoral, Kovařík - Ďuriš, Wágner

--:--

Příbram si v prvním kole vysloužila po remíze 1:1 v Mladé Boleslavi bod, Plzeň uspěla doma proti Bohemians 1905, když vyhrála vysoko 5:0.

--:--

Plzni se v Příbrami dlouhodobě nedaří. V historii samostatné české ligy tam zvítězila pouze jednou.

Trenér Pavel Vrba šetřil kapitána Pavla Horvátha s Danielem Kolářem, Mariánem Čišovským a Milanem Petrželou. Přesto byla Viktoria od začátku aktivnější a už v 8. minutě se ujala vedení.

Stoper Procházka poslal přesným dlouhým pasem za obranu do úniku pravého obránce Řezníka, který náběhem překvapil příbramskou defenzivu a následně naservíroval gól Wágnerovi. Plzeňský útočník se trefil popáté při pátém startu, navíc mohl slavit gól proti svému bývalému klubu, za který ještě na jaře hrál.

Plzeň se však z vedení neradovala dlouho. Chybující Procházka při dlouhém nákopu domácích promáchl, míč propadl až k Danoskému, který chladnokrevně zakončil střelou pod břevno.

"To byl z mého pohledu velmi lehký míč, který měl Procházka zvládnout a odvrátit. Něco takového by se nemělo stávat," kritizoval Vrba. "Byla to jednoznačně moje chyba. Míč se sklouznul po mokré trávě a už jsem ho nestihnul odkopnout," přiznal Procházka.

Plzeň za pět minut inkasovala podruhé, když si Švancara našel centrem za obranu znovu Danoského, kterého nepokryli Procházka s Řezníkem, a Makedonec druhým zásahem korunoval nejvydařenější zápas za Příbram.

"Nastoupili jsme se šesti odpočatými hráči, což bylo vidět. Pak si ale někteří hráči asi mysleli, že se to uhraje samo a polevili jsme v koncentraci," mrzelo po utkání trenéra Vrbu.

Hosty to probralo z letargie a postupně si získali převahu. Ve 42. minutě mohl vyrovnat Darida, ale hlavou trefil jen tyč a z dorážky minul. Reprezentační záložník si vše vynahradil v závěru poločasu. Hájovský ve vápně fauloval Ďuriše a nařízenou penaltu Darida s přehledem proměnil.

"Ta penalta mě hodně mrzí, protože byla zbytečná, navíc těsně před poločasem. To hodilo na hráče deku a asi to rozhodlo," řekl trenér Příbrami František Straka.

Po změně stran si Plzeň vytvořila tlak, ale šance nepřicházely. Vrba proto musel ze střídačky zvednout i Horvátha. Až čtvrt hodiny před koncem vysvobodila Plzeň šťastná standardní situace, kdy se míč od praporku odrazil na roh. Ten zahrál Kovařík, Wágnerovu hlavičku ještě brankář Hruška skvěle vyrazil, ale Procházka ve skluzu dorážel do branky. Odčinil tak svou chybu z první půle.

Pojistka přišla záhy, když se Limberský hezky uvolnil na vápně a trefil se přesně k tyči. Plzeň mohla přidat i pátý gól stejně jako v úvodním kole s Bohemians, ale Petržela po přihrávce Ďuriše netrefil prázdnou branku a poslal míč jen do břevna.

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 2:4 (2:2) Branky: 15. a 21. Danoski - 8. Wágner, 45. Darida z pen., 76. Procházka, 78. Limberský. Rozhodčí: Kocourek - Blažej, Kříž. ŽK: Danoski, T. Pilík - Ďuriš.Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišun, Divíšek - Tarczal, Mašán (62. T. Pilík) - Brandner (71. Řezníček), Krbeček, Danoski (75. Stratil) - Švancara. Trenér: Straka.Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Darida (68. Horváth), Hořava - Rajtoral (62. Petržela), Ďuriš, Kovařík - Wágner (85. Tecl). Trenér: Vrba.