Evropská a Konferenční liga UEFA

Plzeň nestačila na St. Truiden a v přípravě poprvé prohrála

Fotbalisté Plzně ve druhém utkání na soustředění v Rakousku podlehli belgickému St. Truidenu 1:3. Úřadující ligoví mistři poprvé v letní přípravě prohráli.

Ondřej Mihálik
zdroj: ČT sport

Svěřencům trenéra Michala Bílka, kteří ve Westendorfu začali remízou 0:0 s rumunským týmem Botosani, se dnes nepovedl hlavně první poločas. Brankář Jedlička inkasoval dvakrát od Al-Dakhila a jednou ho překonal Hajaši.

Po změně stran snížil v 72. minutě přesnou střelou Mihálik, jenž v přípravě zaznamenal čtvrtý gól. V závěru mohl triumf St. Truidenu zvýraznit Kagawa, ale bývalý záložník Dortmundu či Manchesteru United z penalty netrefil branku.

Plzeňští zakončí rakouský kemp v úterý proti Besiktasi Istanbul. Ve středu 20. července Západočeši rozehrají 2. předkolo Ligy mistrů na hřišti lepšího z dvojice HJK Helsinky - RFS Riga.