Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2022

Peltovu návštěvu v kabině sudích řeší disciplinárka. Komise rozhodčích hrozí tresty

Návštěva majitele Jablonce Miroslava Pelty v kabině sudích během ligového utkání bude mít dohru. Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR (FAČR) vyzvala funkcionáře, aby se zdrželi návštěv sudích v jejich zázemí. Řízení s Jabloncem už zahájila disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA).

Miroslav Pelta
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Disciplinární komise zahájila řízení s klubem FK Jablonec za porušení povinností pořádajícího klubu. Klub nezajistil, aby bylo neoprávněným osobám zamezeno ve vstupu do prostor vyhrazených delegovaným osobám," uvedl v tiskové zprávě mluvčí LFA Štěpán Hanuš. Disciplinárka bude další postup projednávat na nejbližším zasedání, které je na programu ve čtvrtek.

Je nám líto, video expirovalo.
Rozhodčí Klíma: Pan Pelta nám jen vyslovil podporu

Komise rozhodčích podpořila vyjádření trenéra Bohemians Klusáčka, který na Peltovu návštěvu v kabině rozhodčích upozoronil. "V kabině rozhodčích mají být při fotbalovém utkání pouze oprávněné osoby, mezi které majitel klubu samozřejmě nepatří," uvedla komise v prohlášení na webových stránkách FAČR.

Představitelé Jablonce se po utkání bránili, že Pelta při návštěvě nevyvíjel na sudí v čele s hlavním Tomášem Klímou žádný tlak. Podle tiskového mluvčího Martina Bergmana se šel šéf klubu omluvit za emotivní chování trenéra Petra Rady, kterého se vydal následně usměrnit i do domácí kabiny. Jablonecký kouč nechtěl po utkání situaci komentovat s tím, že o návštěvě Pelty u rozhodčích nevěděl.

Peltovu návštěvu v kabině rozhodčích bude řešit i disciplinární komise LFA, která už zahájila řízení s jabloneckým klubem. "Disciplinární komise aktuálně studuje všechny podklady včetně zprávy delegáta utkání," uvedla v prohlášení LFA, která řídí v Česku profesionální soutěže.

Sudí Klíma do zápisu o utkání uvedl, že Peltu neprodleně požádal, aby kabinu rozhodčích opustil. Zdržel se prý jen 15 sekund.

"Šli jsme do kabin regenerovat a připravit se na druhou půli. Po nějaké chvíli k nám přišel pan Pelta, kterého jsme v souladu s tím, co po nás komise rozhodčích teď chce, poprosili, aby šatnu opustil, že tam nemá co dělat. On to respektoval. Po chviličce odešel a jen nám vyslovil podporu do druhého poločasu, abychom se chováním trenéra nenechali rozhodit, že mu domluví. Rozhodně to nebyl žádný tlak na nás, abychom ve druhé půli rozhodovali jinak," řekl Klíma.

Komise rozhodčích vyzvala všechny strany, aby se podobnému jednání vyhnuly a zabránily možným nedorozuměním. "Komise rozhodčích od začátku sezony 2021/22 velmi intenzivně apeluje formou souboru interních opatření na všechny rozhodčí, aby vymizely jakékoliv neoficiální kontakty mezi rozhodčími a funkcionáři klubů. Jakékoliv nedodržování těchto interních opatření ze strany rozhodčích bude důsledně trestáno," uvedla komise.

"Zároveň vyzýváme i všechny fotbalové funkcionáře, aby dodržovali fotbalové normy a také se vyhnuli všem neoficiálním kontaktům s rozhodčími tak, aby nebyl poškozován český fotbal," dodala komise.

V podobném duchu se vyjádřila i LFA. "Ligová fotbalová asociace zároveň apeluje na všechny členské kluby, aby řádně plnily roli pořadatelů a dodržovaly všechny normy, a stejně tak i všechny jejich funkcionáře, aby se zdrželi podobného chování a respektovali platná nařízení," dodala LFA.

Dramatický zápas skončil 2:2. Sudí Klíma po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace ze záznamu nařídil na každé straně jednu penaltu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články