Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Liberecký Potočný o přestávce křičel více než trenér. Sýkora se mu v závěru vysmál

Roman Potočný je dle svých slov v soukromí spíše kamarádským hráčem, přestože na hřišti to často tak zdaleka nevypadá a každou sezonu končí s bohatou sbírkou žlutých karet. V derby proti Jablonci měl jeho Liberec jalový první poločas, po němž zaslouženě prohrával hlavičkou Jana Sýkory 1:0. Do druhého poločasu nastoupil ale jiný tým, který se dostával do šancí a přes obdržení druhé branky dovedl klání k remíze. V závěru dvakrát mohl sám rozhodnout právě Potočný, ale ofenzivní záložník neměl při střelbě svůj den.

Potočný z Liberce je faulovaný Považancem
zdroj: ČTK autor: Vít Černý

Liberec v derby prohrával v přestávce 0:1 po gólu Jana Sýkory ze 44. minuty. "Kdybych věděl, proč jsme odehráli tak špatný poločas, tak nehraju, ale trénuju. Mám trošku vykřičené hlasivky, snad poprvé jsem křičel na kluky v kabině o poločase. Já jsem takový kamarádský, ale dnes jsem trošku o poločase zvýšil hlas, ať se trochu probereme. Byli jsme trošku až podělaní. Trenér si k tomu taky řekl své, ale myslím, že jsem mluvil hlasitěji než on," vykládal o koučování svěřenců Pavla Hoftycha Potočný.

Jeho tým šest minut po pauze vyrovnal zásluhou Jana Mikuly, hned za minutu sice hosty poslal znovu do vedení Miloš Kratochvíl, ale v 57. minutě rozhodl o dělbě bodů liberecký Jakub Pešek. "O poločase jsme se mezi sebou hlavně nahecovali. Kluci, kteří už tu nějakou sezonu kroutíme, víme, jak je tento zápas důležitý. Po tom prvním poločase jsme teď rádi za bod, i když ke konci jsme mohli brát i tři," uvedl Potočný.

Ocenil, že se jeho celek nepoložil ani poté, co hned po vyrovnávacím gólu vzápětí znovu inkasoval. "Já se snad po tom našem gólu ani neotočil, to bylo rychlé. Myslel jsem si, že to ani není pravda. Ale hodili jsme to za hlavu, hned jsme nastoupili a ukázali sílu mančaftu, že jsme zase hned rychle srovnali," podotkl Potočný.

V závěru nastavení mohl rozhodnout, ale hlavičkou přestřelil. "Není čas na výmluvy, myslím, že z tohohle prostě musím dát gól. Trošku se mi i Syky (Sýkora) smál, říkal: Dobře jsem tě tam podrazil, viď? Já říkám: Ty haj*le malej," smál se Potočný. "Jak jsem tam mezi ně vletěl, tak mi trochu škobrtnul o nohy, tím jsem se trochu přetáčel. Kdybych to měl čistě, tak bych to asi určitě proměnil," popsal osmadvacetiletý ofenzivní záložník.

Chvíli předtím si vzal na starost i přímý kop těsně za vápnem, z dobré pozice ale přestřelil. "Věřil jsem si. Balu (Baluta) mě přemlouval, jestli mu to nechám. Ale nenechal jsem mu to," řekl Potočný. Liberec zůstal po remíze v derby v dolní polovině tabulky. "Vzhledem k tomu konci je ten bod spíš ztráta. Kdyby to dal buď z trestňáku, nebo tu hlavičku, mohli jsme vyhrát. Ale Jablonec je silný soupeř, po tom průběhu je remíza asi zasloužená. Potřebovali bychom tři body, ale musíme být rádi aspoň za jeden," konstatoval na závěr Potočný.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy