Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
S hendikepem na vrchol, Havířov

Jankulovski končí jako sportovní ředitel Baníku Ostrava a čeká ho jiná role

Marek Jankulovski na vlastní žádost skončil po dvou letech v roli sportovního ředitele fotbalistů Ostravy. V Baníku by měl působit jako ředitel dozorčí rady. "Ty dva roky ve funkci pro mě byly hodně poučné, ale dnes můžu říct, že tato pozice mě úplně nenaplňuje. Budu se snažit být Baníku prospěšný i nadále, ale v trošku jiné roli," uvedl někdejší reprezentant.

Majitel ostravského Baníku Václav Brabec (vlevo) a Marek Jankulovski
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Třiačtyřicetiletý vítěz Ligy mistrů s AC Milán se rozhodl opustit funkci sportovního ředitele z vlastní vůle. Na odchodu z funkce se dohodl s majitelem klubu Václavem Brabcem, měl by se přesunout do čela dozorčí rady.

"Marek dále zůstává pevnou součástí klubu a jako nový předseda dozorčí rady, jejíž nová podoba bude brzy konkrétní, bude nadále v kontaktu s trenérem a vedením klubu," řekl Brabec.

Místo sportovního ředitele v Baníku prozatím zůstane neobsazeno. "Vzhledem k tomu, že kádr A-týmu je z velké částí kompletní a plány na jeho posílení a obměnu jsou dlouhodobě jak s Markem, tak s trenérem prodiskutovány, nejsme v současné době s obsazením funkce sportovního ředitele ve stresu. Uvidíme, jakým způsobem post obsadíme. Marek nám nadále bude nablízku, a co se týče podoby A-týmu, bude jednoznačně důležitým hlasem," uvedl výkonný ředitel klubu Michal Bělák.

Baník se posledních dvou sezonách probojoval v lize vždy do skupiny o titul. Loni skončil pátý a v play-off o Evropskou ligu podlehl Mladé Boleslavi, letos obsadil šesté místo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy