SP Švédsko

Jablonec měl proti Plzni kopat penaltu, zhodnotila komise. Chybu udělal sudí i na Spartě

Vyhráli sice jasným rozdílem 3:0, triumf Jablonce nad Plzní v rámci 9. kola první ligy mohl být ale i vyšší. Komise rozhodčích uznala, že se sudí Pavel Franěk dopustil chyby, když v 18. minutě za stavu 0:0 nenařídil pokutový kop za faul hostujícího Romana Hubníka na Lukáše Masopusta.

Utkání Jablonec - Plzeň
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Chybu komise vyčetla i hlavnímu sudímu v zápase Sparty Praha s Libercem. Petr Ardeleanu měl ve spolupráci se čtvrtým rozhodčím Milanem Matějčkem v 53. minutě vyloučit hostujícího Damjana Vukliševiče za to, že udeřil do choulostivých míst Benjamina Tetteha. Sudí udělil červenou kartu až po zhlédnutí záběrů, které mu odeslal videorozhodčí.

Čím Jablonec předčil Plzeň a neselže Viktoria i se Spartou? Poslechněte si nový Fotbal fokus podcast: