Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Hrdličku ve funkci ředitele Teplic nahradil Hynek

Teplice - Novým ředitelem fotbalových Teplic se stal dosavadní člen dozorčí rady Petr Hynek. Ve funkci nahradil dlouholetého funkcionáře Františka Hrdličku, který 3. srpna zemřel na následky mozkové mrtvice. Vystudovaný chemický inženýr je členem představenstva teplické pobočky firmy AGC Group, která je majoritním vlastníkem klubu. Na chodu Teplic se Hynek podílel jako člen dozorčí rady.

Je nám líto, video expirovalo.
Novým ředitelem Teplic se stal Petr Hynek

"Je to člověk, který by mohl navázat na to, co tu odvedl pan Hrdlička," řekl předseda představenstva klubu Pavel Šedlbauer, který volbu důkladně promýšlel. "Snažil jsem se sehnat co nejvíce informací, abych zvolil nejlepší řešení. Po rozhovorech v představenstvu jsem se rozhodl, že chci, aby klub řídil manažer AGC," dodal.

Ačkoli Hynek nepochází z fotbalového prostředí, pokusí se co nejlépe nahradit Hrdličku, který patřil mezi přední české fotbalové funkcionáře. "Může být někým vnímáno jako nevýhoda, že nevyrůstal ve fotbalovém prostředí. Já to naopak beru, že to může být i výhoda, protože může být naprosto nezávislý a trošku nad věcí. Řídit fotbalový klub je také byznys, i když odlišný než náš sklářský, ale jsou tam principy, které my prosazujeme, a já bych chtěl, aby se ještě více tyto principy prosadily také tady," vysvětlil volbu Šedlbauer.

Zesnulý František Hrdlička v klubu působil od roku 1993. Pod jeho vedením Teplice postoupily do nejvyšší soutěže a zahrály si i evropské poháry. Vedle toho byl Hrdlička také členem výkonného výboru Fotbalové asociace ČR. Zde ho však Hynek nenahradí, nového člena výkonného výboru vybere až valná hromada FAČR.

Druhým kandidátem na uvolněné místo byl údajně dvaapadesátiletý člen představenstva klubu a personální ředitel společnosti AGC Flat Glass Czech Libor Sehnal. Přednost ale nakonec dostal Hynek. "Fotbal je můj nejoblíbenější sport, i když jsem v něm nikdy ničeho sportovně nedosáhl, ale snažím se ho i ve svém věku aktivně hrát. Teplickému fotbalu fandím odmalička a moji dva synové prošli teplickým fotbalem od přípravky až po A-dorost, potažmo juniorku," řekl po svém jmenování Hynek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy