Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KP TANY Brno - Antalya 07 Basketbol

Horňák před finále MOL Cupu: Atmosféra je po vítězném derby diametrálně lepší

Po nedělním úspěchu v derby v rámci závěrečného ligového kola je podle dočasného sparťanského trenéra Michala Horňáka atmosféra v týmu výrazně lepší. Vicemistr Evropy z roku 1996 se s mužstvem plně soustředí na finále domácího poháru proti Slovácku, v němž chce získat trofej. Myšlenkami na to, zda by na Letné mohl jako kouč pokračovat, se vůbec nezaobírá. Přímý přenos finále Slovácko - Sparta sledujte ve středu od 16:40 na ČT2 a ČT sport Plus.

Sparta před derby nezvítězila v lize třikrát za sebou a minulou středu doma padla právě se Slováckem 1:2. "Atmosféra po derby je diametrálně lepší. Když se vyhraje, jde se snáz na hřiště, líp se vstává a jde se s úsměvem do práce. Navíc se do ní těšíte víc. Nechceme před finále nic podcenit. Děláme všechno, abychom zápas zvládli a vyhráli," řekl Horňák.

Mužstva se ujal minulé pondělí po odvolání Pavla Vrby, do té doby vedl druholigový sparťanský B-tým. Roli dočasného trenéra Pražanů si vyzkoušel už před třemi lety. Nezabývá se ale tím, co bude následovat po duelu se Slováckem.

"Jsem tady jen týden. Čas a veškerou energii plně věnuju herní stránce a týmu. Snažím se udělat všechno pro to, abychom středeční zápas zvládli. Nemám ani opravdu myšlenky na to, abych přemýšlel dál. Všechno se začne řešit po finále, ať to dopadne jakkoli. Nějaké myšlenky, co bude dál, vůbec neřeším," uvedl dvaapadesátiletý vsetínský rodák.

Po příchodu z rezervy k A-týmu se mu překvapivě lépe spí. "Nevím, jak je to možné. Dřív se budím. Nebudu zabíhat do detailů, ale usínám úplně normálně, což se taky divím. Času ale v areálu trávím mnohem víc než u 'béčka'. Když jsme odtrénovali, kolem druhé třetí jsem odcházel. Teď odtrénujeme a odcházím v sedm osm. Práce je opravdu hrozně moc. Nechceme nic podcenit," prohlásil Horňák, který se Spartou jako hráč vybojoval 10 titulů.

Zamlouvá se mu spolupráce s mladými hráči. "Většinu kluků znám z mládežnických kategorií. Tolik mladých a odchovanců tu dřív nebylo, za mě určitě ne. Pokud talenty máme a pokud mají kvalitu, určitě bychom měli jít touto cestou. Cítím, jak dýchají pro Spartu a chtějí úspěch. Cítím na nich motivaci," konstatoval někdejší hráč Chebu, Lince nebo Opavy.

Finále poháru se odehraje v Uherském Hradišti. V původním termínu 4. května muselo být utkání odloženo kvůli silnému dešti a nezpůsobilému terénu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články