Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Hrdinové z antuky

Dva odložené zápasy hned na start jara. Pardubice trápí střevní potíže, Zlín covid

Hned dva zápasy úvodního jarního kola nejvyšší fotbalové soutěže se budou muset odehrát jindy než tento víkend. Střetnutí Pardubic a Slovácka bylo odloženo kvůli střevním problémům výrazné části kádru Východočechů. Duel Zlína s Libercem se zase posouvá kvůli nákaze koronavirem v kabině domácích. Náhradní termíny zatím nejsou známy.

Domink Kostka z Pardubic (vpravo) v hlavičkovém souboji s Michalem Kadlecem ze Slovácka
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

"Bohužel vyšší počet hráčů našeho A-týmu zasáhl vysoce infekční a velmi nakažlivý vir. V průběhu týdne přibývaly v kabině tyto případy, proto hráči podstoupili vyšetření, na jehož základě Krajská hygienická stanice Pardubického kraje rozhodla o karanténních opatřeních," uvedl sportovní ředitel Pardubic Vít Zavřel.

"Je nám jasné, že každého napadne, že jde o covid-19. Můžeme ale potvrdit, že tomu tak není, jde o jiný druh infekčního onemocnění. Klub pochopitelně nebude zveřejňovat, o které konkrétní hráče se jedná," prohlásil Klier.

O náhradním termínu nedělního zápasu úvodního jarního kola rozhodne v nejbližší době řídicí orgán soutěže. Hrát se mělo v domácím ligovém azylu Pardubic v pražském Ďolíčku. Východočeši jsou po 19 kolech podzimní části třináctí, tým z Uherského Hradiště čtvrtý.

"Závěr přípravy se nám povedl, viděl jsem, že hráči jsou v pohodě. Proto nás nastalá situace mrzí, na zápas jsme se od generálky proti Dukle chystali, nicméně zdraví hráčů je pro nás všechny pochopitelně na prvním místě," konstatoval trenér Jiří Krejčí, který vede mužstvo s Jaroslavem Novotným, ale kvůli chybějící licenci je oficiálně veden jako jeho asistent.

Vedle Pardubic a Slovácka musely střetnutí odložit také Zlín s Libercem, když kabinu domácích zasáhla nakáza koronavirem.

V podzimní části této ligové sezony byla odložena tři utkání. Kvůli koronaviru nehrála dva duely v původním termínu Karviná a Slavia v srpnu kvůli odvetě kvalifikace Ligy mistrů s Ferencvárosem Budapešť požádala o odložení zápasu s Olomoucí. Všechny tři zápasy se ale v průběhu podzimu odehrály.

Kvůli koronaviru musel před tímto ročníkem každý klub poslat třicetičlenný seznam svého kádru. Řídící orgán soutěže může odložit zápas ve chvíli, kdy je z tohoto seznamu kvůli karanténním opatřením a izolaci nemocných osob k dispozici méně než 13 hráčů do pole a jeden gólman.

Kvůli covidu-19 musela v minulé sezoně do karantény víc než polovina z tehdejších 18 prvoligových celků, odložena byla řada duelů. Problémy s koronavirem měly i další týmy, které ale do izolace nemusely. Všechna utkání se dohrála.

Před touto sezonou LFA rozhodla o tom, že zápasy první ligy se kvůli případným karanténám budou odkládat jen do 25. kola. Pak budou muset týmy k utkání nastoupit, jinak prohrají kontumačně. Nasadit mohou jakékoliv hráče. LFA sáhla k úpravě především proto, aby se neopakovala situace z ročníku 2019/20, kdy se nedohrála nadstavbová skupina o záchranu a nikdo nesestoupil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články