Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Reprezentovat je pro nás nejvíc

Chceme to příště už dotáhnout. Pomohl nám návrat trenéra, prozradil Petržela

Slovácko udělalo velmi důležitý krok k postupu do evropských pohárů, když vyhrálo v Karviné 2:0. Využilo tak zaváhání konkurentů, třebaže se nejednalo o úplně jasnou výhru. I Karviná měla šance. Nestor v sestavě Slovácka Milan Petržela, který stvrdil výhru, doufá, že postup do pohárů jeho tým potvrdí už v dalším utkání. Mají na to tři mečboly.  

Petržela v souboji s Eduardem Santosem z Karviné
zdroj: ČTK autor: Pryček Vladimír

"Když mančafty, které nás nahánějí, v sobotu zaváhaly, věděli jsme, že jim můžeme odskočit. Teď nám stačí ve třech zápasech jedna výhra, chtěli bychom zvládnout hned ten první," řekl Petržela na on-line tiskové konferenci po utkání 31. kola první ligy.

Nejzkušenější aktivní ligový fotbalista má na kontě 419 startů a atmosféru v evropských pohárech už zažil s Plzní. S vedením klubu je Petržela domluvený, že bude v Uherském Hradišti pokračovat i v příští sezoně.

Poslední domácí prohra 0:1 s Mladou Boleslaví podle něj tým hodně dlouho mrzela. "Ale poučili jsme se z toho. V Karviné jsme měli dobrý vstup do utkání, vytěžili z něj penaltu a domácí jsme k ničemu nepustili," popsal vydařený úvod zápasu. "Ale druhý poločas jsme začali špatně, dostali nás pod tlak, naštěstí své šance neproměnili," pokračoval Petržela.

Sám měl možnost přidat gólovou pojistku, ale v rozhodující chvíli zaváhal. "Klimoš (Jan Kliment) mi to dal perfektně, rozhodoval jsem se, jestli levá nebo pravá, a brankář mi mezitím zmenšil úhel," vrátil se ke své první šanci.

Tu druhou šest minut před koncem už proměnil ve svůj 51. ligový gól. "Popravdě ani nevím, jak se ke mně míč dostal, ale reakce byla dobrá, nijak jsem nemířil, chtěl jsem jen trefit bránu a bylo štěstí, že to prošlo mezi nohama," popsal Petržela vydařenou střelu.

Mužstvu Slovácka podle něj hodně pomohlo, že se trenér Martin Svědík po odpykání trestu vrátil na lavičku. "Dokáže nás vyhecovat. S Mladou Boleslaví hodně chyběl. Nechci se na to vymlouvat, prohráli jsme to na hřišti, ale kdyby o přestávce přišel do šatny, tak by nám vyčistil žrádlo," prohlásil bývalý reprezentant.

Na dálku sleduje i situaci v Plzni, kde strávil hlavní část své kariéry, a reagoval i na dnešní odvolání trenéra Adriana Guľy. "Jsem s některými hráči v kontaktu a vím, že na trenéra měli pozitivní ohlasy. Ale když nejsou výsledky, často se to řeší trenérem, mužstvo potřebuje impuls. Každopádně Plzeň patří jinam než tam, kde se dnes nachází," uzavřel Petržela.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy