Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Švýcarsko

BLOG: V čem je silná trojka nejsilnější?

Ti tři, pak nic a zbytek. Ve fotbalové lize to vypadá jednoznačně. Slavia vede o bod před Plzní a dalších šest bodů zpět je Sparta. Za ní je díra osmi bodů a tam se perou zbylá mužstva o každý bod. Takže se dá říct, že zrno je jasně odděleno od plev. Jenže na hřišti to tak úplně nevypadá.

Gólová radost Slavie
zdroj: ČTK autor: Říhová Michaela

Sešívaní sice vyhráli oba jarní zápasy, když doma ve druhé půli přejeli chybující Jablonec a následně už z pozice ligového lídra odjeli otevřít stadion v Pardubicích. Jenže místo exhibice, kterou slibovala konfrontace prvního s posledním, zjistili, zač je v Pardubicích perník. I když vyhráli 2:0.

Druhou půli totiž sestupem vážně ohrožení domácí Slavii, která vedla 1:0 gólem z pokutového kopu, tlačili. Jednou favoritům pomohla tyč a pak gólman Kolář zázračně zrušil už chystanou oslavu gólu Brazilci Rosovi.

"Měl jsem štěstí, že jsem tam nechal nohu," přiznal zkušený brankář a dodal, že jestli budou takhle Pardubice hrát dál, tak by pro ně záchrana neměla být problémem. A trenér Kováč jen doplnil: "Zasloužil jsme si bod, ale je to gólech a ty bohužel nedáváme."

Svatá pravda. Ale i na tom je vidět, jak vyrovnaná liga je. Nikdo nikoho nepřehrává a rozhodují detaily a zkušenosti. To spokojeně uznal i bývalý reprezentant Ladislav Vízek. "Bude to ještě bavendo. Je to strašně vyrovnané," měl jasno.

A k tomu není co dodat. Je to konstatování skutečnosti.

Vždyť i obhájci titulu z Plzně přišli o vedení v lize, když v minulém kole doma nechali všechny body Hradci Králové, a skutečně ho zatlačili až v závěrečných minutách. V sobotu pak v Brně měli kliku jako od vrat.

Nováček nejvyšší soutěže byl rozjetý, měl šance, dal gól. V úvodu druhé půle se po kiksu brankáře Staňka v rozehrávce dostal do obrovské šance a po ní dal dokonce druhý gól. Ten však rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa pro ofsajd neuznal.

A tak to místo 2:0 bylo za chvíli 1:1. To se konečně prosadil Bucha. A chvíli po něm volný Kopic z vápna vymetl pavučinu v brněnské brance – 1:2. Třetí gól přidala Plzeň už při "power-play" domácích.

Všichni po zápase uznali, že... Rozhodl ten neuznaný gól na 2:0, místo něhož přišlo vyrovnání. "Tam se to zlomilo," shodli se oba trenéři, plzeňský Bílek i brněnský Dostálek.

Ani Sparta nedokázala významně přehrávat Mladou Boleslav, i když vyhrála 4:1. Dva poslední góly zase padly v době, kdy už soupeř hrál vabank. A v minulém kole strávili Letenští v Olomouci většinu času na vlastní polovině a za bod mohli být rádi. "Myslím, že jsme byli lepší," konstatoval po zápase olomoucký kouč Jílek a nikdo neodporoval.

A tak tady máme hodně vyrovnanou soutěž, která má zatím jasné vládce, ale někdy by na ně stačilo jen víc sebevědomí, trpělivosti a kapka štěstí.

No, právě. To ale totiž, jak známo, přeje připraveným. A právě v tom je silná trojka silnější než zbytek ligy. Aspoň zatím.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články