Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

BLOG: Covid zastavil i to, co mohlo běžet dál

Ten covid si nedá pokoj. Vakcínu na tebe, potvoro. Jenže do té doby holt budeme muset zvolit jinou obranu a z ní přechod do útoku zatím moc nehrozí. Takže nový kormidelník Prymula spustil kotvu. Zastavil vše, co mu přišlo zastavení hodné a schopné, jenže podle všecho i to, co se zastavovat nemuselo. Když se kácí les, tak zkrátka létají třísky.

Fotbal v éře koronavirové
zdroj: ČTK/DPA

Zastavit na čtrnáct dnů amatérský fotbal? Vem to čert. Chlapi si na vesnici dají o klobásu a tři pivka méně. Víkendové debaty budou pohublé o to, jak se Pepa zase kopal za uši, a nic se nestane.

Jenže když se přibrzdí profi soutěže, tak už to problém je. A v některém případě to vypadá, že rozhodují ti, kteří o sportovním byznysu nemají moc ánunk. Pak slovo rozumně vypadává a jen se přibrzďuje.

Když se zastaví hokej, řeknu si: "Zaplať pánbůh, ten už se vlastně stejně zastavil sám". Vždyť z nedělního programu šestého kola zbyla nakonec jen předehrávka kola devátého Vítkovice - Plzeň, protože spousta ostatních týmů je v karanténě. I když zástupci hokejových oddílů to vidí většinou jinak.

Jenže fotbal, který má open air výhodu, si to docela hlídal, a když se mu nyní odebrali i diváci, tak už to vypadalo, že by neměl být problém.

Všude ve světě fotbalové soutěže jedou na prázdných stadionech a s fanoušky alespoň u televizních obrazovek. Sportovní byznys ve fotbalovém podání zkrátka jede dál i v omezené podobě a sponzoři mohou mít pocit, že se jim investice vyplatí.

Je nám líto, video expirovalo.
Sportovní soutěže v ČR se přeruší, s výjimkou mezistátních

Jenže když se to nyní vzalo metodou poslední zhasne, nevidím to v tomhle bodě jako příliš přínosné.

Podobně je na tom mimo jiné i šéf Fotbalové ligové asociace Dušan Svoboda, který pro deník Sport řekl, že chce vyvolat jednání se zástupci ministerstva zdravotnictví a resuscitovat fotbal v nějaké podobě dříve, než budou ztráty ještě větší, a mrzí ho, že s nimi nikdo nic nekonzultoval.

Nejde se samozřejmě o všem bavit se všemi. Ale tam, kde si nejsem jistý svým rozhodnutím, to asi namístě přece jen je. Už proto, že o peníze jde až v první řadě a k profesionálnímu sportu peníze patří. A sponzoři se v těchhle nejistých časech budou shánět hůř a hůř.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy