Následuje
SK Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava

Baník posílil zálohu, přišli Engelmann a Ježdík. Přesvědčili na turnaji hráčů bez angažmá

Ostrava - Ofenzivní záložník Dukly Vojtěch Engelmann a štítový středopolař Bohemians Praha Václav Ježdík přicházejí na hostování do Baníku Ostrava. Oba záložníci trenéra Radomíra Korytáře přesvědčili na turnaji FIFPro hráčů bez angažmá, kde český výběr ČAFH zvítězil. Jak Engelmann, tak Ježdík by přitom měli podle kouče Baníku figurovat v základní jedenáctce a mohli by nastoupit už v utkání proti Spartě Praha.

Vojtěch Engelmann (vpravo) během působení v Bohemians 1905
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

"Beru je jako hráče do základní sestavy, nyní už nechceme někoho zkoušet či jen rozšiřovat kádr. Jsou to fotbalisté, kteří mají něco za sebou a měli by svoji kvalitu potvrdit," prohlásil Korytář.

Engelmann naposledy působil v Bohemians Praha 1905 a předtím v Dukle Praha, jejímž kmenovým hráčem je od začátku roku 2012. V Baníku bude hostovat do konce letošního roku. Součástí je i opce na přestup. Za Baník už Engelmann hrál na podzim 2013, kdy ve 14 zápasech vstřelil čtyři góly.

Střední záložník či krajní obránce Ježdík má za sebou ligová angažmá v Teplicích a Českých Budějovicích, ale prošel také pražskou Slavií či Kladnem. Jeho posledním působištěm byl klub Bohemians Praha, odkud prozatím přichází na měsíční hostování s možností následného přestupu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy