Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Automatismy v sobě máme, nebojí se Coufal restartu ligy. Svoboda z LFA žádá limit 130 lidí

Po uvolnění vládních opatření se zdá, že k návratu nejvyšší domácí fotbalové soutěže by mohlo dojít dřív, než se původně plánovalo. Urychlený restart tuzemských profesionálních lig ale s sebou nese dva hlavní problémy – fyzickou a technickou připravenost hráčů a také podobu organizačních podmínek, za jakých se utkání bude moct odehrát.

Vladimír Coufal ze Slavie oslavuje gól
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

S fotbalovou stránkou věci si velkou hlavu slávistický obránce Vladimír Coufal nedělá. Do zápasu by klidně nastoupil. "Trénujeme týden. Nehráli jsme nějakou průpravnou hru, ale věřím, že v nějakém režimu by to asi šlo, protože automatismy v sobě máme a trenéři to do nás hustí pořád. Takže si myslím, že bychom to zvládli, i když by to asi nebyla nějaká top úroveň. Ale určitě bychom se dostali na nějaké procento výkonnosti a myslím, že by to nebylo zas tak špatné," řekl Coufal.

Je ale otázkou, jak by zareagovali hráči na zvýšenou zátěž. Po nucené dlouhé pauze a pár týdnech tréninku vyvstává hrozba potenciálního zranění. "To je druhá věc, jak se tomu přizpůsobí tělo, když půjdete po období okleštěného tréninku rovnou do ostrého zápasu. To záleží na každém individuálně," obával se Coufal v reakci na dosavadní cvičení v malých skupinkách.

Aktuální situace je pro něj stejně jako pro většinu hráčů přesto příjemným zpestřením. "Lepší než běhat po lese, čehož jsme měli už dost. I když souboje a hra trochu chybí, ale věřím, že postupně k tomu dojdeme," dodal Coufal.

Je nám líto, video expirovalo.
Šéf LFA Svoboda vítá rozvolnění. Asi to ale nebude top úroveň, dodává Coufal

Svoboda si přeje navýšení limitu osob na utkání

Poslední vlna rozvolnění krizové situace okolo koronavirové pandemie v Česku se posunula z 8. června na 25. května, ale detailní podmínky znovuzahájení dvou nejvyšších tuzemských soutěží jsou zatím neznámé.

V pondělí 27. dubna zasedne Ligový výbor, na kterém hodlá Ligová fotbalová asociace řešit další možný vývoj situace. Už nyní ale předseda LFA Dušan Svoboda České televizi prozradil, že by uvítal navýšení limitu omezeného počtu osob přítomných na utkání.

"Je trochu těžké to říci paušálně. K organizačnímu zajištění utkání na stadionu pro dvacet tisíc nebo pro sedm tisíc lidí potřebujete trochu jiný počet lidí. Ale když to mám říct generálně, tak nějakých zhruba 130 lidí je spodní hranice, kdy to utkání jste schopní zorganizovat i s tím, že jste schopní zprostředkovat kontakt s médii," uvedl Svoboda.

Bez povolení plnohodnotných tréninků zápasy nebudou

Poukázal tak na fakt, že předchozí nařízení maximálního počtu sta lidí bylo pro fotbalové zápasy značně limitující. "Byli jsme schopní zápasy uspořádat i v tomto limitu, ale to bylo opravdu už hodně za hranou. Bez přítomnosti médií. Když tam nejsou fanoušci, tak naopak přítomnost médií je důležitá. Takže když se budeme bavit o nějakých 130, 140 lidech, jsme schopní zajistit utkání v nějakém standardu," doplnil a připomněl, že na stadionech diváci nebudou.

Svoboda posun harmonogramu uvolnění přivítal. Bez plnohodnotných tréninků se ale ligová soutěž podle něj nerozjede.

"Určitě je to pro nás dobrá zpráva. Možná ještě podstatnější zpráva je, že se k tomuto datu, které tomu předchází, umožňuje svým způsobem plnohodnotný trénink. Je důležité, než se spustí ostré soutěžní zápasy, aby byl hráčům umožněný plnohodnotný trénink. S těmi souboji, kontaktem. Bez toho se ostré zápasy spustit nedají. Riskovali bychom zranění hráčů. Tohle je dobrá zpráva ze včerejška. Díky tomu se znovuspuštění profesionálních soutěží blížíme," zhodnotil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články