Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Šance na dohrání fotbalové ligy se zvýšila, sportovní akce budou možné už od 25. května

Konání sportovních akcí bude možné už od 25. května. Vláda změnila harmonogram uvolnění opatření vzhledem k příznivému vývoji koronavirové pandemie v zemi. Původní plán počítal s pořádáním sportovních akcí v omezeném počtu osob až od 8. června.

Utkání Teplice - Slovácko
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Po změně harmonogramu vláda teprve rozhodne o tom, jaký bude od 25. května maximální možný počet osob při sportovních, ale také kulturních a společenských akcích. Je velmi pravděpodobné, že limit bude navýšen.

"Minule jsme tam měli 50, ale stále ještě jednáme se všemi aktéry. Je možné, že se to trochu zvedne, aby se mohly dělat profesionální soutěže bez diváků, ale aby se tam mohli všichni aktéři dostat. Proto jsme řekli, že to zatím nebudeme specifikovat na 50. Bude to o něco více," řekl vicepremiér Karel Havlíček, který veřejnost s rozhodnutím vlády seznámil.

Teoreticky je tedy možný už od tohoto termínu restart fotbalové ligy, který byl po předchozím rozhodnutí vlády možný nejdříve 8. června. O dřívější pokračování přerušené sezony 1. a 2. ligy usilovala Ligová fotbalová asociace (LFA).

Je nám líto, video expirovalo.
Sportovní akce mohou začít dřív

I při červnovém začátku by bylo možné sezonu dokončit, ale soutěže by se nestihly dohrát do 30. června a hrály by se zřejmě až do závěru července.

Od tohoto pondělí se profesionální sportovci včetně fotbalistů vrátili k venkovnímu tréninku a zatím se mohou připravovat jen ve skupinách do osmi osob a za dodržení přísných hygienických opatření.

Podle rozhodnutí vlády by měly být od 11. května možné veškeré venkovní tréninkové aktivity, jen s vyloučením veřejnosti. Posunut byl také termín otevření posiloven a fitness, které budou zpřístupněny už příští pondělí 27. dubna.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články