Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Zkrat se Švýcarskem může být hnacím motorem k bronzu, burcuje brankářka Christianová

Za stavu 6:2 už se viděla v premiérovém finále mistrovství světa. Po čtyřech gólech v power-play během 79 sekund a následném "hřebíčku" Michelle Wikiové v čase 64:34 se brankářce Janě Christianové, potažmo celé florbalové reprezentaci, sen o kýženém boji o zlato rozplynul. Přímý přenos utkání o bronz proti Finsku sledujte od 13:30 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Jana Christianová v utkání mistrovství světa
zdroj: PR autor: Český florbal/Flousek Martin

"Je to strašná, fakt strašná škoda," řekla Christianová. Češky vedly i 5:0 a opora národního týmu inkasovala poprvé až ve 37. minutě. Finiš ale při hře na riziko patřil Švýcarkám, kterým ještě v 56. minutě za stavu 2:6 pomohla tyč při trestném střílení Ratajové.

"Hnala je výborná atmosféra. Musíme si však přiznat, že tohle je naše selhání. Na to se nedá říct nic jiného. Všechny góly byly víceméně stejné. Švýcarky se na ně ani nemusely nadřít, jen daly krosovou přihrávku přes brankoviště a nějakým způsobem to se štěstím dokleply," pokračovala Christianová.

Je nám líto, video expirovalo.
Čtyřgólová power-play Švýcarska v závěru semifinále

Za stavu 6:2 už věřila ve finále. "Upřímně, čekala jsem, že dají jeden dva góly, ale ne že jich dají šest...," podotkla devětadvacetiletá hráčka Chodova, podle které byl klíčový gól Julie Suterové v čase 58:18 na 3:6. "Myslím, že padl z brankoviště, byl asi zásadní. Dostal je na koně, pak už se to s námi vezlo a dopadlo to katastrofálně."

Přitom Češky předváděly prakticky až do power-play Švýcarek velmi dobrý výkon a zápas jim víceméně patřil. "Holky skvěle bránily celých 58 minut. Kdyby to zvládly ještě o dvě víc, tak jsme v pohodě ve finále. O to je to horší, že jsem neměla tolik práce...," doplnila.

Přiznala, že zápas byl pro obě strany psychicky hodně náročný. "Ale nebylo tam nic, co bychom měly dělat jinak, hra měla být stejná jako na začátku. Říkali jsme si to... Jak to dopadlo, viděli jste sami. Švýcarky se chytly, začaly tomu věřit a my se z toho úplně podělaly...," uznala smutně Christianová.

Před prodloužením nevnímala dění na lavičce a soustředila se na sebe. "Doufala jsem, že to holky doklepnou. Věřila jsem, že jsme jim daly jen čuchnout a dovedeme to do vítězného konce. To se bohužel nestalo," litovala.

V utkání o bronz čeká Finsko

"Bude to strašně těžké hlavně na hlavu. Na druhou stranu každá z nás bude chtít odčinit zkrat, který jsme předvedly. To může být hnací motor k bronzu," konstatovala Christianová a připomněla velkou motivaci týmu získat druhou medaili v historii po bronzu v St. Gallenu z roku 2011.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih semifinále Švédsko - Finsko

Finky, jež získaly medaili zatím na všech předchozích šampionátech a čtyřikrát za sebou byly druhé, podlehly v semifinále těsně Švédsku 4:5. "Mají dvě tři dobré hráčky, které rozhodují zápas. Bude třeba si je pohlídat. Ale celých 60 minut, ne pouze 58. Snad to vyjde alespoň na bronz," přála si Christianová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy