Dohráno MOL Cup

Začíná vyřazovací část florbalistů. Favorizovaná Boleslav porazila Liberec 8:3, hráčky Vítkovic si poradily s Olomoucí

Začalo play-off florbalové Superligy. Po jedenácti letech se představili také hráči Liberce. Do boje s favorizovanou Mladou Boleslaví vstoupili Liberečtí vyrovnaně a dlouho favoritovi vzdorovali. V závěru utkání však i vlivem hry v oslabení podlehli domácím 8:3. Odstartovalo také play-off ženské ligy, hráčky Vítkovic si poradily s Olomoucí.

Florbalistky Vítkovic vstoupily do play-off vítězně

K vítězství Mladé Boleslavi pomohl hattrickem Petr Koláčný. Severočeši na hřišti favorita dvakrát vedli a ještě do 48. minuty drželi stav 3:3, než v přesilové hře poprvé získal domácím vedení Jiří Curney. Pak už tým kouče Petra Novotného výsledek pojistil. Curney, který je se 189 body i 105 brankami suverénně rekordmanem play off, se v neděli může těšit na svůj jubilejní 100. zápas ve vyřazovací části.

Vítkovice dokázaly sice z nepříznivého stavu 1:3 vyrovnat na 3:3, ale v 31. minutě vrátil Chodovu náskok Tom Ondrušek a potom pečetil výsledek čistým hattrickem Petr Majer. Po třech bodech za gól a dvě asistence si za Pražany připsali také Ondrušek a Mikuláš Komárek.

Duel Tatranu s Black Angels měl jako jediný jednoznačný vývoj. Střešovice vedly po první třetině 3:1 a po druhém dějství měly už šestibrankový náskok. Hattrick si připsal David Šimek, dvě branky a asistenci zaznamenal Marek Beneš.

Sparta se proti Bohemians ujala vedení ve 14. minutě po brance Lukáše Ujhelyiho, ve druhé třetině sice vyrovnal Filip Forman, ale domácím zajistili dvoubrankový náskok Robert Košir s Matějem Prunerem. Na kontakt vrátil soupeře Patrik Šebek, ale ve 35. minutě zvýšil Matěj Čermák. Výsledek už jen zkorigoval v čase 56:38 Karel Petrák.

Výsledky 1. zápasů 1. kola play-down superligy florbalistů

Sokoli Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady 2:3 v prodl. (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 1. Nezval, 9. Smola - 46. Pergler, 55. V. Klápa, 69. Jan Procházka.

FBC Česká Lípa - FBŠ Hattrick Brno 6:5 v prodl. (1:3, 3:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 40. a 43. Slaný, 14. Ekl, 27. Karel, 31. Krajcigr, 61. Štěrba - 5. a 18. D. Dvořák, 9. Bednář, 36. Brom, 44. Š. Hronek.

Sparta Praha - FbŠ Bohemians 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

Branky: 14. L. Ujhelyi, 24. Košir, 32. Pruner, 35. Matěj Čermák - 24. F. Forman, 34. P. Šebek, 57. Petrák.

Mladá Boleslav - FBC Liberec 8:3 (2:2, 1:0, 5:1)

Branky: 16., 55. a 59. Koláčný, 13. Tokoš, 39. Tomašík, 48. Curney, 55. Suchánek, 57. D. Beneš - 8. Světlík, 14. Klucho, 45. P. Ferdan.

Extraliga florbalistek - čtvrtfinále play-off; 1. zápasy:

1. SC Vítkovice - FBS Olomouc 10:1 (4:0, 1:0, 5:1)

Branky: 13. a 54. Staňková, 42. a 58. Cholinská, 42. a 51. Maroszová, 4. Husková, 11. Buczeková, 20. Ďuríková, 40. Planková - 43. Hubáčková.

FBC Ostrava - FBŠ Bohemians 11:3 (4:2, 2:1, 5:0)

Branky: 2., 53. a 55. P. Hudáková, 24., 29. a 45. Zagórska, 5. Pudišová, 13. Rybičková, 16. Sigmundová, 58. Vavrečková, 59. Mlejnková - 11. Divišová, 18. Štajnerová, 34. Minářová.

Chodov - Panthers Praha 15:2 (5:1, 6:1, 4:0)

Branky: 3., 32. a 43. Vachovcová, 24., 26. a 60. E. Skalíková, 5. a 13. Balková, 16. a 53. Trojánková, 13. Chudá, 24. Prontekerová, 25. Plášková, 38. Štolbová, 54. Polívková - 4. Košvancová, 27. Florianová.

Tatran Střešovice - Tigers Start98 Kunratice 7:2 (3:1, 1:1, 3:0)

Branky: 7., 49. a 55. Kopecká, 18. a 24. Seemannová, 20. Želízková, 58. Romančáková - 5. Pěnkavová, 28. E. Poláková.