Švédové vyřídili Nory a budou hrát s Čechy o vítězství ve skupině

Riga – Švédští florbalisté porazili Nory jasně 8:2 a v tabulce skupiny se bodově vyrovnali českým florbalistům. Ve vzájemném duelu se utkají s Čechy o první místo ve skupině. Utkání budete moci sledovat od 15:10 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Švédští florbalisté
zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

Švédové vedli v osmé minutě po dvou trefách Larssona a ještě v první třetině zvýšil Svahn. Norové ale dokázali držet krok. V úvodu druhé části snížil Lindgjerdet a ve 45. minutě upravil na rozdíl jediné branky Olesen. Favorit ale rychle pojistil výsledek. Dvakrát se trefil Galante Carlström a pak se ještě prosadili Nordgren, Kim Nilsson a Stenberg.

Mistrovství světa florbalistů v Rize:

Skupina A:

Finsko - Estonsko 10:3 (3:2, 4:1, 3:0)
Branky: 38., 46. a 55. Kotilainen, 13. a 14. Moilanen, 29. a 49. Tiitu, 10. Manninen, 24. Väänänen, 25. Salo - 14. z trestného střílení a 34. z trestného střílení Tamme, 18. Kallion.

Skupina B:

Švédsko - Norsko 8:2 (3:0, 0:1, 5:1)
Branky: 3. a 8. Larsson, 47. a 49. Galante Carlström, 17. Svahn, 50. NordgrenI˛r Nilsson, 58. Stenberg - 23. Lindgjerdet, 45. Olesen.

Skupina C:

Dánsko - Polsko 4:2 (2:1, 1:1, 1:0), Slovensko - Austrálie 12:2 (4:0, 1:1, 7:1).