Touchdown

Střešovice a Mladá Boleslav jsou v semifinále superligy. Chodov potřetí podlehl Vítkovicím

Florbalisté mistrovské Mladé Boleslavi a Tatranu Střešovice si v nejrychlejší možné době zajistili postup do semifinále superligy. Obhájce titulu vyhrál ve čtvrtém čtvrtfinále v Liberci 6:2 a ovládl sérii 4:0 na zápasy. Střešovice v pražském derby zvítězily nad domácími Black Angels 9:6.

Vítkovický Adam Delong si stráží míček před soupeřem
zdroj: ČTK autor: Michaela Říhová

Úřadující vicemistr Vítkovice vyhrály v Praze nad Chodovem 6:4 a za stavu 3:1 na zápasy budou útočit na postup v úterý doma. Ve stejný den si může ve čtvrtém čtvrtfinále zajistit semifinále i Sparta na hřišti Bohemians při vedení 3:0 na utkání.

Vítkovice mají po skalpu Chodova nakročeno do semifinále

Mladá Boleslav na severu Čech prohrávala po první třetině 0:2, když v 6. minutě otevřel skóre Vojtěch Janeček a sedm sekund před první pauzou v přesilové hře zvýšil Jakub Kopecký. Druhou část ovládl favorit a pěti góly rozhodl. Skórovali postupně Filip Zakonov, Daniel Šebek, Patrik Suchánek, Martin Tokoš a Jakub Bína. Výsledek ještě dovršil v 52. minutě v početní výhodě Jiří Curney.

"Liberec byl na čtvrtfinále určitě důstojný soupeř. Byly to pro nás těžké zápasy. Včera to šlo do prodloužení a byl to klíčový zápas série. Oni zřejmě odehráli nějaký svůj strop, ale bylo to dost kvalitní, dobře bránili a výborně jim zachytal gólman," řekl kapitán Mladé Boleslavi Milan Tomašík.

V barvách Střešovic zazářil čtyřmi brankami Jakub Kolísko a tři asistence si připsal Adam Tlapák. Black Angels nepomohly ani dvě trefy a jedna přihrávka Jakuba Bočka, který je s 13 body za osm branek a pět asistencí ze šesti zápasů neproduktivnějším hráčem play-off.

"Říká se, že poslední krok je nejtěžší. Určitě to dneska bylo těžké, ale myslím si, že nejtěžší byl druhý zápas série, který byl i výsledkově nejvyrovnanější. Skončilo to 7:5 a ta hra nebyla až tak dobrá. Dneska jsme k tomu přistoupili poměrně svědomitě a i přes zaváhání ve druhé třetině jsme si to pohlídali," prohlásil Jakub Kolísko, který zmínil snížení domácích na 4:6.

Vítkovice na hřišti Chodova ztratily vedení 2:0, 3:2 i 4:3. Za domácí sice vyrovnal v 57. minutě Marek Vávra na 4:4, ale Pražané ztratili zápas ještě v základní hrací době. V čase 59:32 rozhodl Ondřej Vítovec a osm sekund před koncem ještě pojistil výsledek při power play do prázdné branky Adam Delong.

Extraliga florbalistů

čtvrtfinále play-off, 4. zápasy:

Black Angels - Tatran Střešovice 6:9 (2:4, 2:2, 2:3)

Branky: 4. a 6. J. Boček, 35. a 60. M. Burian, 35. Hromada, 60. Renčín - 4., 29., 46. a 57. Jakub Kolísko, 16. a 19. Eliáš, 15. Kreysa, 30. Piskáček, 54. Šindelář. Konečný stav série: 0:4.

FBC Liberec - Mladá Boleslav 2:6 (2:0, 0:5, 0:1)

Branky: 6. V. Janeček, 20. Jakub Kopecký - 25. Zakonov, 27. D. Šebek, 34. Suchánek, 39. Tokoš, 40. J. Bína, 52. Curney.

Chodov - 1. SC Vítkovice 4:6 (2:2, 1:1, 1:3)

Branky: 12. Kafka, 16. Majer, 30. Ondrušek z tr. střílení, 57. T. Vávra - 1. a 48. R. Gattnar, 5. Besta, 22. Hatala, 60. Vítovec, 60. Delong. Stav série: 1:3.

1. kolo play down; 4. zápasy:

Židenice - Mladá Boleslav 2:5 (1:2, 0:1, 1:2) - stav série 1:3, Bulldogs Brno - FBK Jičín 5:4 v prodl. (1:0, 1:4, 2:0 - 1:0) - stav série 2:2.