Slovensko - Česko

Sparta přestřílela Znojmo a na čele má náskok pěti bodů. Vítkovice smetly Buldoky

Florbalisté pražské Sparty zvítězili ve 12. kole superligy na hřišti posledního Znojma 6:4 a drží si v čele pětibodový náskok před druhou Mladou Boleslaví. Úřadující šampioni vyhráli v České Lípě 6:5. Třetí místo zaujímá Chodov a na něj se dotáhly v dohrávce Vítkovice, které jasně přehrály brněnské Buldoky 9:1.

Vítkovice nasázely Buldokům devět branek

Znojmo po dvou třetinách drželo se Spartou nerozhodný stav 2:2, ale Pražané v závěrečnémdějství rozhodli. "V prvních dvou třetinách jsme naráželi na výborného gólmana Chrásta. Až po zjednodušení hry jsme začali dávat góly. Individuálními chybami a nedůrazem jsme ze zápasu nakonec udělali drama, ale jsme rádi za další tři body," řekl asistent trenéra Sparty Radek Skalička.

Česká Lípa v utkání s favoritem vedla 3:2 a 4:3, ale Mladá Boleslav díky brankám Aleše Höffera, Milana Tomašíka a Jiřího Curneyho otočila na 6:4 a už výhru nepustila. Dvě branky a jednu asistenci si v dresu vítězů připsal Jan Natov, ke gólu přidal dvě přihrávky také neproduktivnější hráč soutěže Curney.

"V zápase jsme se nedokázali dobře vypořádat s pěti hráči stojícími ve velkém brankovišti. Proti takové obraně je třeba hru zjednodušit a to se nám moc nedařilo. Když se k tomu přidá vysoká produktivita České Lípy, tak je výsledkem zbytečné drama až do posledních vteřin," uvedl kouč Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Tipsport superliga florbalistů - 12. kolo:

FBC Česká Lípa - Mladá Boleslav 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)

Branky: 15. a 59. Tichý, 24. a 32. Krajcigr, 17. Kněžour - 1. a 29. Natov, 15. Tokoš, 35. Höffer, 43. Tomašík, 51. Curney.

TJ Znojmo - Sparta Praha 4:6 (1:2, 1:0, 2:4)

Branky: 33. a 50. Ďuriška, 20. Salava, 60. F. Horák - 1. a 47. Krejča, 13. Košir, 41. Pažák, 46. Ujhelyi, 60. Garčar.

Dohrávka 12. kola:

1. SC Vítkovice - Bulldogs Brno 9:1 (2:0, 3:0, 4:1)

Branky: 19. a 32. L. Hájek, 20. a 56. Delong, 40. a 49. Bräuer, 35. Jan Šebesta, 41. Jastřembský, 60. Řezanina - 51. A. Konečný.

Dohrávka 9. kola:

FbŠ Bohemians - Sokol Královské Vinohrady 6:2 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky: 4. a 57. Kolstrunk, 15. P. Šebek, 23. Zezulka, 50. Čihák, 56. M. Krebner - 38. O. Stuchlík, 50. M. Jelínek.