Sokolský zpravodaj

Ostravské derby opanovalo FBC, neporazitelnost šampionek z Vítkovic je minulostí

Prestižní předehrávku 11. kola extraligy florbalistek zvládlo lépe FBC Ostrava. Na domácí palubovce udolalo 4:3 v prodloužení obhájkyně titulu z Vítkovic, které doposud v letošní sezoně neztratily ani jeden bod, a posunulo se za ně na druhé místo.

Magdaléna Plášková a Lenka Novotná
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Veleúspěšná šňůra vítkovických hráček v derby skončila po dvaatřiceti vítězných zápasech. A to navzdory faktu, že tři minuty před koncem základní hrací doby vedly 3:2.

Kristýna Hudáková však svou druhou trefou poslala utkání do prodloužení, které v čase 64:17 rozhodla pohotovou střelou Michaela Mlejnková.

"Přihrávka šla skoro přes celé hřiště, já jsem do toho jen plácla a naštěstí to tam spadlo. V prodloužení rozhodují maličkosti, za výhru jsme hrozně moc rády," hodnotila šťastná Mlejnková.

FBC Ostrava je proto v neúplné tabulce druhé se ziskem 28 bodů, Vítkovice mají po prvním zaváhání o tři body více.