Krupnová dopomohla Pixbě k osmému triumfu na Czech Open, Tatran obhájil

Florbalistky Pixba Wallenstam poosmé v historii ovládly mezinárodní turnaj Czech Open v Praze. Mezi šampionkami nechyběla ani česká útočnice Eliška Krupnová, která svojí brankou v 9. minutě dopomohla k výhře 6:3 nad švédským týmem Falun. Pixba muži naopak podlehli ve finále mužské elity 2:7 obhájcům titulu Tatran Střešovice.

Florbalový Czech Open má staronové šampiony

Hráčky Pixba navázaly na nepřetržité kralování z let 2016 až 2019 poté, co minulé dva roky na turnaji stejně jako další zahraniční celky kvůli pandemii koronaviru chyběly. Předtím slavily také v letech 2011, 2013 a 2014. Kapitánka české reprezentace s Pixbem triumfovala na Czech Open popáté. Celkově se stala s osmi triumfy rekordmankou a překonala bývalou spoluhráčku z Herbadent SJM Praha 11 Denisu Billou.

Krupnová ve finále v 9. minutě odpověděla na úvodní branku Liny Svarvfarové a vyrovnala na 1:1. Potom stav otočila Caroline Adelöwová, ale ještě v první třetině vyrovnala Clara Hellgrenová, ale ve druhé části poslaly Pixbo do náskoku 5:2 autorka dvou gólů Emma Stenbergová a Cajsa Elmová. Za Falun ještě snížila v závěrečném dějství Hellgrenová, ale výsledek pečetila při power-play do prázdné branky Klara Lonebergová.

Florbalisté Tatranu obhájili titul z Czech Open
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Florbalisté pořádajícího Tatranu Střešovice, svěřenci trenéra Milana Fridricha, ve finále v UNYP Aréně na Podvinném mlýně porazili švédský celek Pixbo Wallenstam 7:2 a celkově turnaj ovládli potřetí v historii. Radovali se i v roce 1999.

Tatran na celém turnaji neprohrál. V základní skupině postupně zdolal Zug 6:0, švédského mistra Falun 4:2 a finský tým EräViikingit 6:5. Ve finále byli úřadující čeští vicemistři i v minulých dvou letech letního turnaje v Praze. Předloni, kdy prohrál s Vítkovicemi, i při loňském triumfu po rozhodujícím souboji se Spartou ale kvůli pandemii koronaviru startovaly shodně jen čtyři české celky.

Proti Pixbu se Tatran ujal vedení v 18. minutě díky Martinu Mülfaitovi a ve druhé třetině zvýšili Ondřej Němeček s Matějem Havlasem. V čase 44:33 se sice v přesilové hře za Pixbo prosadil Linus Nestorsson, ale v polovině závěrečné části během minuty upravili Martin Šindelář s Mülfaitem už na 5:1. Za 15 sekund ještě skóroval za osminásobného vítěze Czech Open William Lindh, ale výhru Střešovic zpečetili David Šimek a z trestného střílení Jonáš Kreysa.

V duelu o 3. místo rozdrtil Falun Vítkovice 15:6 a třetí český zástupce Sparta Praha skončila po prohře s Zugem 3:6 na posledním, osmém místě.

Mezinárodní florbalový turnaj Czech Open v Praze:

Elitní kategorie žen:

Finále:

Pixbo Wallenstam IBK - IBF Falun 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)

Branky: 21. a 23. Stenbergová, 9. Krupnová, 13. Adelöwová, 35. Elmová, 55. Lonebergová - 15. a 50. Hellgrenová, 6. Lina Svarfvarová.

Ženy Open:

Finále: Sokol Královské Vinohrady - Bábovky 6:3.

Elitní kategorie mužů:

Finále:

Tatran Střešovice - Pixbo Wallenstam IBK 7:2 (1:0, 2:0, 4:2)

Branky: 18. a 51. Mühlfait, 21. O. Němeček, 37. Havlas, 50. Šindelář, 51. D. Šimek, 57. Kreysa - 45. Nestorsson, 51. Lindh.

O 3. místo:

IFK Falun - 1. SC Vítkovice 15:6 (10., 52. a 56. R. Enström, 16., 37. a 39. Galante Carlström, 8. a 20. A. Aldeeb, 19. a 35. M. Lundmark, 26. a 36. E. Johansson, 18. Wettergren, 37. Bergkvist, 59. Kalentun - 14. a 49. Besta, 5. Zubek, 6. Palčinský, 20. R. Gattnar, 56. Sidunov).

O 5. místo:

SV Wiler-Ersigen - EräViikingit 7:4 (14. a 16. Känzig, 35. a 59. Siegenthaler, 18. Lamsa, 35. Louis, 44. Väänänen - 5. Rissanen, 18. Kukkola, 20. Eklund, 31. Tenhönen).

O 7. místo:

Zug United - Sparta Praha 6:3 (41. a 44. Akerlund, 54. a 58. Schürch, 29. Bachmann, 48. Larsson - 17. a 57. Velc, 59. Juha).