58. Rally Šumava Klatovy

Florbalisté rozstříleli Polsko 10:0 a Polish Cup je jejich

Čeští florbalisté ovládli Polish Cup. V Zielonce v závěrečném duelu rozstříleli domácí Poláky 10:0 a turnaj ovládli o bod před Švýcarskem. Po dvou gólech vstřelili Tomáš Novák a Josef Rýpar, čtyři asistence si připsal Marek Bräuer.

Český florbalista Tom Ondrušek

Polsko odolávalo do sedmé minuty, kdy otevřel skóre Novák. O 121 sekund později vedli Češi už 3:0 díky gólům Daniela Šebka a Milana Meliše. Do konce úvodního dějství ještě zvýraznili náskok Martin Šindelář a Rýpar, který se zapsal mezi střelce znovu v 25. minutě.

Vzápětí sice neproměnil trestné střílení Martin Tokoš, ale v polovině utkání to bylo díky brankám Milana Tichého a Jiřího Besty už 8:0. V závěrečném dějství nejdříve proměnil přesilovou hru Martin Pražan a na dvouciferné skóre dovršil výsledek druhým gólem v utkání Novák.

Polish Cup florbalistů v Zielonce (Polsko):

Polsko - ČR 0:10 (0:5, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Novák (Bräuer), 8. D. Šebek (Šindler), 9. Meliš (Šindelář), 16. Šindelář (Pánek), 20. Rýpar (Bräuer), 25. Rýpar (Bräuer), 27. Tichý (D. Šebek), 31. Besta, 48. Pražan (Tichý), 56. Novák (Bräuer). Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 312.

Švýcarsko - Slovensko 12:2 (4:0, 2:0, 6:2).

Konečné pořadí: 1. ČR 3 zápasy/8 bodů (skóre 24:7), 2. Švýcarsko 3/7 (25:6), 3. Slovensko 3/2 (7:24), 4. Polsko 3/1 (2:21).