Domácí týmy v úvodu čtvrtfinále superligy florbalistů nezaváhaly

Praha - Favorité vstoupili úspěšně do čtvrtfinále play off superligy florbalistů. Vítěz základní časti Chodov porazil v pražském derby Spartu 8:3, druhá Mladá Boleslav vyhrála nad Otrokovicemi 4:0 a třetí Bulldogs Brno zvítězili nad FbŠ Bohemians 7:6. Mistrovský Tatran Střešovice zdolal Vítkovice 5:4 po samostatných nájezdech.

Utkání Střešovice - Vítkovice
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Sparta držela s Chodovem krok téměř do poloviny zápasu, ale pak favorit navýšil vedení 2:1 třemi góly a bylo rozhodnuto. "Byl to klasický první zápas série. Nebyla to žádná strhující podívaná, ale jsem rád, že jsme po většinu zápasu plnili úkoly a díky tomu si postupně budovali náskok," řekl trenér Chodova David Podhráský.

Mladá Boleslav se dostala do vedení 17 sekund před koncem první třetiny a trefa Jiřího Curneyho byla nakonec při výsledku 4:0 vítězná. Brankář David Rytych udržel čisté konto. "Utkání mělo přesně takový průběh, jaký jsme očekávali. Soupeř dobře a obětavě bránil a snažil se hrozit především z protiútoků, což jsme si dnes pohlídali," uvedl kouč Jan Pazdera.

Brno díky čtyřem trefám Luďka Ondráčka vedlo v 11. minutě už 5:1, ale Bohemians zápas zdramatizovali. David Šimek dovršeným hattrickem v 57. minutě snížil na rozdíl gólu, Bulldogs však výhru udrželi. "Povedl se nám vstup a poté jsme nedali i přes spoustu šancí dlouho gól. Právě sedmý vstřelený gól nakonec utkání rozhodl," řekl trenér Jan Kadlec.

Omlazený tým šestnáctinásobného mistra Střešovic díky trefě Jiřího Kolíska v šesté sérii rozstřelu zahájil úspěšně bitvu jediných šampionů dosavadních 22 ročníků nejvyšší soutěže. "Viděli jsme výborné utkání. Vypadá to na dlouhou sérii. Můžeme litovat krátkého výpadku na začátku druhé třetiny, který vrátil Tatran do zápasu. Jedeme dál," prohlásil kouč Vítkovic Jan Vavrečka.

Čtvrtfinále play-off Tipsport superligy florbalistů - 1. zápasy:

Chodov - Sparta Praha 8:3 (2:1, 3:0, 3:2)
Branky: 13. a 55. M. Jelínek, 4. Ondrušek, 29. Pražan, 34. Pražák, 35. Kašovský, 50. Strachota, 55. M. Koutný - 12. Časar, 42. vlastní Strachota, 58. Ujhelyi.

Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 5:4 po nájezdech (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 16. Gruber, 26. Kubovič, 36. Ullmann, 42. Jan Svoboda, rozhodující nájezd Jiří Kolísko - 32. a 56. Řezanina, 4. Matejčík, 13. Hájek.

Mladá Boleslav - Panthers Otrokovice 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 32. a 46. Natov, 20. Curney, 29. Pluhař.

Bulldogs Brno - FbŠ Bohemians 7:6 (6:3, 0:1, 1:2)
Branky: 7., 10., 11. a 16. Ondráček, 10. Žižka, 12. J. Koutný, 47. Černoch - 5., 14. a 57. D. Šimek, 17. Höffer, 29. Severa, 56. Šárka.