Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Volejbalový magazín

Domácí Švýcarky zaskočily favorizované Finky a mají na MS druhou výhru

K vítězství ve skupině A mají na mistrovství světa namířeno florbalistky Švýcarska. Domácí výběr si po Německu vyšlápl také na favorizované Finky, které obhajují stříbro z posledního šampionátu, a vyhrál 7:4.

Radost florbalistek Švýcarska
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

V hale Patinoires du Littoral vedl domácí tým před 3542 diváky v 51. minutě už 5:1 a přes finiš úřadujících vicemistryň si obhájkyně bronzu z předchozích tří světových šampionátů už nenechaly vítězství vzít.

Dvěma góly k vítězství Švýcarek pomohla útočnice Corin Rüttimanová, která si na pozici nejlepší střelkyně historie MS polepšila už na 45 gólů z 32 zápasů. Dvaceti úspěšnými zákroky přispěla brankářka Lara Heiniová. "Jsem strašně pyšná na náš tým. Hráli jsme jedna za druhou. Ještě jsme nic nevyhrály, ale je to příjemný pocit," řekla Heiniová.

Švýcarsko - Finsko 7:4 (2:0, 3:1, 2:3)

Branky: 27. a 51. z tr. střílení Rüttimannová, 12. Mischlerová, 14. Liechtiová, 25. Wikiová, 32. Reinhardová, 60. Scheideggerová - 24. Saariová, 52. Karjalainenová, 55. O. Kauppiová, 57. Valleniusová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články