Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Střelba

St. Leger přinesl triumf Atacka a zranění žokeje Pavlíčka

Praha - Favorizovaný vítěz Českého derby Kadyny na triumf v dalším klasickém dostihu nedosáhl. Prvenství v St. Legeru dnes v pražské Velké Chuchli vybojoval slovenský zástupce Atack s žokejem Jaroslavem Línkem.

Druhé místo v dostihu na 2 800 metrů o půl milionu korun obsadil se ztrátou tří délek Starbuck, Kadyny doběhl třetí. Jeden ze spolufavoritů Trip to Rhodos ztratil při náběhu do zatáčky žokeje Jakuba Pavlíčka, kterého převezla sanitka do nemocnice. Podle serveru dostihovy-svet.cz jezdec utrpěl četné zlomeniny.

Atack se postaral o druhý slovenský úspěch v St. Legeru za sebou, který opět oslavila trenérka Zuzana Kubovičová. "Měl jsem bezproblémový dostih, všechno bylo v pořádku. Navíc mi v cílové rovině pomohl volný kůň, který mě postrčil dopředu," uvedl žokej Línek na adresu Trip to Rhodos, který v cílové rovině zkomplikoval finiš Kadynymu.

"Nejprve jsem musel přeskočit Kubu Pavlíčka a následně nastoupil Honza Rája s Dessonem, ale tomu hrozně bočil a vytlačil mě o několik stop. Měl jsem to dobře rozběhnuté, ale toto ho zabrzdilo," řekl žokej Kadynyho Jiří Chaloupka.

Atack se dočkal vítězství v klasickém dostihu po čtvrtém místě ve Velké jarní ceně a páté příčce v derby.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy