Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR Dolní Břežany

Evropský pohár žokejů nemá favorita, Nagano Gold se po čtyřech letech vrací do Česka

Vyrovnaný souboj se očekává v sedmém ročníku Evropského poháru žokejů. Hvězdou na dráze v pražské Velké Chuchli bude "nestárnoucí" Francouz Gérald Mossé a z domácích žokejů Václav Janáček. Lákadlem pro fanoušky je i návrat úspěšného hřebce Nagano Golda na české dráhy po čtyřech letech.

zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Do české metropole dorazí žokejové z deseti zemí světa. Vedle čtyřiapadesátiletého Francouze Mossého přijede jeho krajan Eddy Hardouin, předloni druhý Nizozemec Adrie de Vries a jedinou ženou v sedle bude Švýcarka Sibylle Vogtová.

Z tuzemských zástupců dostanou šanci díky divoké kartě také úřadující český šampion Jan Verner a Petr Foret.

"Letos by mohlo být pole nejvyrovnanější. Sestava je obecně vyrovnaná a skupina žokejů je velmi silná. Jsou to žokejové širší špičky ve svých zemích," řekl trenér Václav Luka mladší.

"Rok od roku je těžší někým zaujmout. Hvězdou je letos Mossé, chytil druhou mízu a patří nejobsazovanějším žokejům ve Francii," dodal trojnásobný trenérský šampion.

Je nám líto, video expirovalo.
Nagano Gold se po čtyřech letech vrací na české dostihové dráhy

Ve Španělsku jezdící Janáček absolvuje pohár žokejů popáté. Do boje o celkové prvenství dosud nepromluvil.

"Zatím mi to nevyšlo, ale šance je vždycky. Pro mě je podstatné předvést na svěřených koních maximum, a pokud by se všechno sešlo i v celkovém pořadí, bylo by to krásné. Každopádně jsem rád, že se můžu opět zúčastnit," řekl serveru jezdci.cz.

Tahákem je start sedmiletého Nagano Golda. Tuzemský kůň roku 2019 a 2020 se představí v šestičlenném poli ve 43. Velké ceně českého turfu a v jeho sedle bude Mossé.

"Na sedm let nevypadá, oplývá energií a lesk neztratil," řekl kouč Luka. "Očekává se, že po tom všem, co dokázal, by tady měl vyhrát. Chceme vyhrát, ale vím, že se může leccos stát."

Program čítá devět dostihů, přičemž do boje o pohár se započítávají body od čtvrtého. Hlavním závodem je Leram EJC Million na 1400 metrů s dotací 1,2 milionu korun, z které získá vítěz polovinu. Třikrát se poběží s dotací 600 tisíc korun. Poslední dostih startuje v 17:25.

Pohár žokejů se jezdí od roku 2015, dvakrát ho vyhrál Bauyržan Murzabajev z Kazachstánu (2016 a 2018). V roce 2019 se z triumfu radoval hvězdný Belgičan Christoph Soumillon.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články