HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Zasněženou sedmou etapu Tour de Suisse ovládl Garderen, Hirt dojel desátý

Sölden (Rakousko) - Český cyklista Jan Hirt obsadil desáté místo v královské sedmé etapě závodu Kolem Švýcarska. Ve sněhové vánici zvládl nejlépe závěrečné stoupání do cíle v rakouském Söldenu Američan Tejay van Garderen. Novým lídrem tradiční generálky na Tour de France je Francouz Warren Barguil, který dojel se ztrátou 16 sekund třetí.

Tejay van Garderen
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/imago

Van Garderen zaútočil tři kilometry před cílem a sólový výstup do nadmořské výšky 2690 metrů v nevlídném počasí a teplotě těsně nad bodem mrazu zvládl. Druhý do vyhlášeného lyžařského střediska dorazil Kolumbijec Miguel Angel López těsně před Barguilem.

Hirt na vítěze ztratil 59 sekund a v průběžném pořadí poskočil z 94. místa na 47. příčku. Těsně za ním figuruje Leopold König, který dnes dojel jako druhý z Čechů na 30. místě se ztrátou 7:39 minuty. Nejlepší z českých cyklistů Petr Vakoč nabral manko více než 24 minut a v celkovém hodnocení se propadl z 18. na 36. místo.