Následuje
Hory horem pádem

Vogelová po ochrnutí na cyklistiku nezanevřela. Na MS bude fandit i komentovat

Svoji rekordní medailovou sbírku už nerozšíří, Němka Kristina Vogelová přesto na mistrovství světa v dráhové cyklistice v polském Pruszkówě chybět nebude. Jedenáctinásobná světová šampionka a dvojnásobná olympijská vítězka, která je po loňské těžké nehodě v tréninku ochrnutá, bude na MS v roli komentátorky, mluvčí sportovců a také velké fanynky. Přímé přenosy sledujte od středy na ČT sport nebo webu ctsport.cz.

Kristina Vogelová
zdroj: ČTK/DPA/ autor: Alexander Scheuber

"Jsem šťastná, že tu mohu být a fandit zblízka," řekla Vogelová, která na světových šampionátech sbírala ve sprinterských disciplínách medaile od roku 2012. Kromě jedenácti zlatých má i jedno stříbro a čtyři bronzy.

Její život obrátila naruby loni v červnu nehoda na dráze v Chotěbuzi, kde se srazila s mladým nizozemským jezdcem. Podrobila se několika operacím, ale zůstala ochrnutá. Na svůj oblíbený sport nezanevřela.

"Dřív se všechno točilo kolem tréninku. To byla moje hlavní starost, kterou už teď nemám. Ale mám naštěstí co dělat a baví mě to," uvedla rodačka z Kyrgyzstánu, která bude závody v Pruszkówě komentovat pro televizní kanál Mezinárodní cyklistické unie.

I když má co na práci, připouští, že její život není tak hektický jako dřív. "Vždycky jsem měla všechno naplánované a žila podle hesla 'honem, honem, honem'. Teď chci mít více klidu, abych se mohla porozhlédnout a zjistit, čemu se budu v budoucnu věnovat. Jsem ve fázi hledání," řekla Vogelová.

V nejbližší době se pokusí uspět v komunální politice. Koncem května se bude ucházet o zvolení do městského zastupitelstva v Erfurtu. Vyloučen není ani její návrat k závodění mezi handicapovanými.

I díky Vogelové patřili němečtí dráhaři k nejúspěšnějším výpravám na velkých akcích a tuší, že bude těžké ji nahradit. "Nebyla jen výkladní skříní našeho sportu, ale také vůdčí osobností týmu. Kristina se nahradit nedá, to je každému jasné. Je fajn, že je tady a podporuje nás. To všechny žene kupředu," uvedl sportovní ředitel německého cyklistického svazu Patrick Moster.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy