Vítězný samostatný únik. Aranburu všem pláchl ve druhé etapě Kolem Baskicka

Španěl Alex Aranburu vyhrál po samostatném úniku druhou etapu závodu Kolem Baskicka. Pětadvacetiletý jezdec stáje Astana zaútočil šest kilometrů před cílem náročné a 154,8 km dlouhé trasy.

Alex Aranburu
zdroj: ČTK/EFE autor: Luis Tejido

Aranburu zvítězil s náskokem 15 sekund před týmovým kolegou a krajanem Omarem Frailem a vítězem Tour de France Tadejem Pogačarem ze Slovinska.

V celkovém pořadí se Aranburu posunul na druhé místo za šampiona Vuelty Primože Rogliče, který tentokrát dojel šestý v první skupině pronásledovatelů. Slovinský jezdec stáje Jumbo-Visma, jenž ovládl úvodní časovku, má v čele hodnocení pětisekundový náskok.

Cyklistický závod Kolem Baskicka (WorldTour) - 2. etapa (154,8 km):

1. Aranburu (Šp./Astana-Premier Tech) 3:45:32, 2. Fraile (Šp./Astana-Premier Tech), 3. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates), 4. Gaudu (Fr./Groupama-FDJ), 5. Woods (Kan./Israel Start-Up Nation), 6. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) všichni -15, ...153. Černý (ČR/Deceuninck-Quick Step) -12:59.

Průběžné pořadí: 1. Roglič 4:03:04, 2. Aranburu -5, 3. McNulty (USA/SAE Team Emirates) -6, 4. Pogačar -24, 5. A. Yates (Brit./Ineos Grenadiers) -28, 6. Schachmann (Něm./Bora-hansgrohe) -31, ...150. Černý -13:55.