V Jabkenicích kraloval cyklokrosař Šimůnek, mezi ženami zvítězila Kuntová

Jabkenice (Mladoboleslavsko) - Předposlední závod cyklokrosového poháru TOI TOI Cupu vyhrál ve středočeských Jabkenicích Radomír Šimůnek těsně před Janem Nesvadbou a Polákem Markem Konwou. Nesvadba týden před závěrečným kláním v Uničově snížil na druhém místě průběžného pořadí náskok Tomáše Paprstky na sedm bodů. Lídr seriálu dojel na Mladoboleslavsku čtvrt minuty za vedoucím triem čtvrtý.

Stejně jako Šimůnek si také vítězka závodu žen Vendula Kuntová připsala první triumf v sezoně. Posunula se díky tomu na druhé místo celkové klasifikace a před uničovským finále ztrácí deset bodů na Martinu Mikuláškovou.

Předposlední závod cyklokrosového poháru ovládl Šimůnek

Ta skončila potřetí za sebou na bronzové pozici, stejně jako v předchozích dvou závodech v Kolíně i ve Slaném za Nikolou Noskovou, a pohárovou klasifikaci vede stále bez jediného vítězství v sezoně.

Výsledky českého poháru v cyklokrosu TOI TOI Cupu v Jabkenicích:

Muži: 1. Šimůnek (ČEZ Tábor) 59:17, 2. Nesvadba (Expres CZ-Merida Kolín) -2, 3. Konwa (Pol.) -3, 4. Paprstka (Expres CZ-Merida Kolín) -19, 5. Glajza (SR) -1:46, 6. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) -1:52.

Průběžné pořadí: 1. Paprstka 168, 2. Nesvadba 161, 3. Malík (Lawi Author) 121.

Ženy: 1. Kuntová (Expres CZ-Merida Kolín) 45:38, 2. Nosková (Kooperativa Jablonec n.N.) -27, 3. Mikulášková (ČEZ Tábor) -44. Průběžné pořadí: 1. Mikulášková 163, 2. Kuntová 153, 3. Keseg Števková (SR) 151.