České ragby

V Albstadtu vyhrál Pidcock, Cink byl v závodě SP dvacátý

Dvacáté místo obsadil Ondřej Cink ve dnešním závodě Světového poháru v Albstadtu. Zvítězil olympijský šampion Tom Pidcock z Velké Británie. Závod žen stejně jako před měsícem v Petrópolisu ovládla Australanka Rebecca Ellen McConnellová.

V Albstadtu vyhrál Pidcock

Jednatřicetiletému Cinkovi nevyšel start a od začátku se pohyboval na hraně druhé dvacítky pořadí. Do cíle nakonec dojel s téměř tříminutovou ztrátou na Pidcocka a nenavázal na desáté místo z úvodního závodu v Brazílii.

Další tři čeští bikeři se zařadili do sedmé desítky – Jan Škarnitzl obsadil 66. místo, o dvě příčky za ním dojel Lukáš Kobes a Jan Vastl byl sedmdesátý. Josef Jelínek byl dojet o kolo a umístil se na 91. pozici.

Pidcock zvítězil s náskokem dvaceti sekund před sedminásobným vítězem Světového poháru Ninem Schurterem ze Švýcarska. O další sekundu třetí byl Vlad Dascalu z Rumunska.

Z českých reprezentantek byla nejlepší Tereza Tvarůžková na 23. příčce, Jitka Čábelická byla 36. a Jana Czeczinkarová dojela na 48. místě.

SP v cross country horských kol v Albstadtu (Německo):

Muži: 1. Pidcock (Brit.) 1:18:42, 2. Schurter (Švýc.) -20, 3. Dascalu (Rum.) -21, 4. Carod (Fr.) -36, 5. Valero (Šp.) -54, 6. Sarrou (Fr.) -59, ...20. Cink -2:58, 66. Škarnitzl -7:40, 68. Kobes 7:51, 70. Vastl -8:24, 91. Jelínek (všichni ČR) -1 kolo.

Průběžné pořadí SP: 1. Schurter 538 b., 2. Marotte (Fr.) 361, 3. Hatherly (JAR) 334, ...14. Cink 219.

Ženy: 1. McConnellová (Austr.) 1:19:39, 2. Rissvedsová (Švéd.) -48, 3. Mitterwallnerová (Rak.) -1:00, 4. Lecomteová (Fr.) -1:51, 5. Kellerová (Švýc.) -2:33, 6. Stiggerová (Rak.) -3:04, ...23. Tvarůžková -6:21, 36. Čábelická 8:06, 48. Czeczinkarová (všechny ČR) -10:20.

Průběžné pořadí SP: 1. McConnellová 620, 2. Terpstraová (Niz.) 373, 3. Mitterwallnerová 357, ...29. Tvarůžková 118, 41. Czeczinkarová 67, 46. Čábelická 52.