Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KP TANY Brno - Antalya 07 Basketbol

Wiggins hodnotí Tour: Vingegaard bude v horách hrozbou, skvělý je i Thomas

Coby reportér stanice Eurosport je Bradley Wiggins každý den přítomen během etap Tour de France. I díky svým zkušenostem – jde o vítěze závodu z roku 2012 – má nebývalý přehled i odhad toho, jak se letošní ročník může vyvíjet. Wiggins vyzdvihl výkon Jonase Vingegaarda ve stoupání na Planinu krásných dívek a míní, že bude ve vysokých horách velkou hrozbou pro Tadeje Pogačara.

"Řeknu jediné: Vingegaard bude velkou hrozbou, až přijdou vysoké hory," prohlásil Wiggins několik minut po dojezdu sedmé – a první horské – etapy. Na Planině krásných dívek dojel dánský cyklista těsně za Pogačara. Chvíli před cílem v poslední prudké rampě to přitom vypadalo, že by mohl lídra závodu dokonce porazit.

Těsně před cílem se šotolinový povrch přece jen trochu narovnával a právě tam Pogačar svého soupeře nejprve dostihl a v okamžiku i předjel. V cíli se radoval z druhého triumfu na letošním závodě a osmého celkově. Statistiky posléze ukázaly zajímavý fakt: v jeho věku (23) měl Bernard Hinault tři vítězství, Mark Cavendish čtyři a Eddy Merckx? Ten ani jeden. 

"Posledních sto padesát metrů, to bylo opravdové utrpení, ale fascinující pro fanoušky. Padesát metrů před cílem to ještě vypadalo, že snad vyhraje Lennard Kämna (poslední člen úniku). Pak Vingegaard nastoupil a měl trochu náskok, ale Pogačar měl na tváři výraz, který říkal jediné. Že mu vítězství dát nechce," líčil Wiggins.

"Kdysi jezdci ve žlutém pro etapu nespurtovali, byla to gentlemanská dohoda, nechtěli být moc chamtiví. Ale cyklistika se změnila a dnes si za tím jdou velmi tvrdě," dodal olympijský vítěz z Londýna 2012, který ocenil i výkon svého bývalého týmu Ineos Grenadiers (dříve Sky). 

"Geraint (Thomas) byl nahoře pátý a celkově se posunul na třetí místo. Takže si myslím, že je před námi velká bitva," dodal s tím, že Pogačar rozhodně po třetině závodu nemá Tour v kapse. Před víkendovými etapami vede slovinský obhájce o 35 vteřin před Vingegaardem, třetí Thomas ztrácí minutu a deset vteřin.

Zdroj
ČT sport, Eurosport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články