Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

6. etapa: Nejdelší den ročníku. Cyklisty čeká 220 kilometrů do Longwy

Délka etapy sama o sobě nemusí být zcela průkazná, o náročnosti zdaleka nerozhoduje pouze počet kilometrů. Nejdelší den letošní Tour de France, 220 kilometrů dlouhá štreka Binche-Longwy, mezi ty opravdu náročné ovšem patřit bude. Hlavně kvůli svému závěru. Přímý přenos sledujte od 13:50 na ČT sport a ČT sport Plus, spolu s Tomášem Jílkem komentují René Andrle a František Raboň.

Profil 6. etapy Tour de France 2022
zdroj: letour.fr

Pořadatelé etapu naplánovali na obou stranách francouzsko-belgické hranice, samotný finiš v Longwy pak prakticky leží na trojmezním bodu, kde se potkávají hranice Francie, Belgie a Lucemburska. Cyklisty ale budou především zajímat parametry trasy, která nabídne tři vrchařské prémie, z nichž hned dvě mají hodnotu 3.

To bude poprvé v letošním ročníku, kde zatím všechny byly nejjednodušší, tj. čtvrté kategorie. Podstatné budou především kopce v závěru dne, které dají vzpomenout na jarní klasiku Lutych-Bastogne-Lutych. Cote de Pulventeux se svými osmi sty metry a jedenácti procenty sklonu přijde ve chvíli, kdy peloton bude mít v nohách už 200 kilometrů a bude to hodně štípat.

Stoupavý bude i samotný závěr s parametry 1,6 kilometru, 6 procent. Charakter dne tak jako by ideálně seděl klasikářům, jezdcům jako Mathieu van der Poel, Tom Pidcock a další. Zajímavý bude také souboj o vrchařský dres, do něhož se případný vítěz všech tří prémií může obléknout.

Jak vše bude probíhat, sledujte od 13:50 na ČT sport a ČT sport Plus.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články